BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologiškų produktų - į turgų

Beveik pusė Lietuvos gyventojų pripažįsta ekologišką gyvenimo būdą ir noriai perka ekologiškas prekes. Daugiausia lietuviai nuperka ekologiškų maisto produktų ir gėrimų, o jų dažniausiai ieško turguje. Tai parodė specialus rinkos tyrimų kompanijos “TNS LT” Lietuvoje atliktas vartotojų tyrimas “TNS Atlas”.

„Šiaulių žinios” archyvo nuotr.

“Mūsų tyrimas parodė, kad šiandien lietuviai nėra abejingi vadinamajai “eko” madai - beveik kas antras lietuvis įsigyja ekologiškų prekių. Tačiau kol kas mūsų šalies gyventojai daugiausia dėmesio skiria ekologiškai mitybai”, - teigė kompanijos “TNS LT” Media departamento projektų vadovė Justina Tauginienė.

Trimo duomenimis 46 proc. 15-74 m. Lietuvos gyventojų teigia perkantys ekologiškas prekes. Lietuvoje ekologiškų prekių pirkėjos yra labiau moterys - 48 proc. Pagrindiniai pirkėjai - 30-49 m. amžiaus didmiesčių gyventojai. Ekologiškas prekes dažniau perka šeimos ar vaikų turintys asmenys - 55 proc. Tik kas trečias vyresnis nei 50 m. gyventojas įsigyja ekologiškų prekių.

Daugiausia lietuviai renkasi ekologiškus maisto produktus ir gėrimus - taip tvirtino 41 proc. apklaustųjų. Kas penktas šalies gyventojas perka tokias ekologiškas asmens higienos priemones, kaip prausimosi, odos priežiūros priemones, sauskelnes, įklotus ir pan., 17 proc. - ekologišką buitinę chemiją. Tik kas dešimtas lietuvis įsigyja ekologiškų rūbų ir avalynės.

Dažniausiai ekologiški maisto produktai ir gėrimai perkami turguje ir specializuotose parduotuvėse. Vis dėlto kas antras lietuvis ekologiškus maisto produktus ir gėrimus dažniausiai renkasi turguje, o ne specializuotose parduotuvėse. Parduotuvėse perka kas trečias ekologiško maisto mėgėjas, panašiai kaip ir prekybos centruose, kuriuose ekologiškas prekes įsigyja 32 proc. gyventojų.

Turguje rečiausiai perkama buitinė chemija ir asmens higienos priemonės. Šias ekologiškas prekes Lietuvos gyventojai perka specializuotose parduotuvėse ir prekybos centruose: buitinę chemiją - atitinkamai 27 ir 18 proc., asmens higienos prekes - atitinkamai 30 ir 17 proc. lietuvių. Rečiausiai mūsų šalies gyventojai ekologiškų prekių perka internete ir užsako iš katalogų.

Tyrimas atliktas pirmąjį pusmetį. Jame dalyvavo 1 819 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 m. amžiaus. Tyrimo tikslas - nustatyti tikslines produktų vartotojų grupes, surinkti informaciją apie žmonių pirkimo ir vartojimo įpročius.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras