BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologiškų produktų – iš ūkininko rankų


Daugėja gyventojų, nusiviliančių parduotuvėje pirktais maisto produktais. Ūkininkaujantys ar savo sklypus turintys žmonės savo reikmėms patys užsiaugina daržovių ir neperka „valdiškos“ mėsos nė pieno. Daugelis miestiečių daržovių savo šeimos stalui užsiaugina sodo sklypeliuose. Jų triūsas ir išlaidos atsiperka: jie valgo produktus, neužterštus chemikalais.

Tačiau pieno ir jo produktų neturi galimybių pasigaminti, todėl važiuoja pas smulkius ar vidutinius ūkininkus į namus ir perka. Parduodantiesiems iš namų reikia turėti Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimą.

Patikimiau – iš pažįstamų

Gargždiškės Antaninos šeima parduotuvėje neperka nei pieno, nei kiaušinių. Kas savaitę ji arba vyras važiuoja už kelių kilometrų pas smulkųjį ūkininką, laikantį 3 melžiamas karves, vištų. „Sutariame iš vakaro, kad mums paliktų nemažą kiekį pieno. Keista, kad kaime gyvenantys žmonės taip pat ateina nusipirkti pieno, – stebėjosi gargždiškė. – Iš šių ūkininkų mes perkame jau porą metų ir esame patenkinti, nes pienas geros kokybės, ilgai nesurūgsta. Vadinasi, švarus. Parduoda ir sūrius, bet jų neperkame, nes gamina iš nerauginto pieno. Nesidomėjome, ar šie ūkininkai turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimą prekiauti iš namų, bet žinome, kad jų karves tikrina veterinarai, jos sveikos.“ Už litrą pieno žiemą moka po 1,5 Lt, o vasarą – po litą.

Antaninos šeima kas savaitę nusiperka po 12 litrų šviežio pieno. „Parsivežę šiltą, dalį atvėsiname ir jį laikome ilgesniam vartojimui. Likusį iš karto rauginame, valgome raugintą pieną, iš jo gaminame varškę. Iš parduotuvės reikėtų dvigubai didesnį kiekį nusipirkti. Juk naminis neatskiestas vandeniu, be priedų, o iš parduotuvės – liesas, ne tokios vertės. Be to, žymiai brangesnis“, – kalbėjo Antanina.

Ji prisipažino nenorinti turguje pirkti pieno ar jo produktų, nes nežino, koks savininkas, kokioje aplinkoje paruoštą pieną ar jo produktus parduoda. „Drąsiau pirkti iš žmogaus, kurį pažįsti ir per ilgą laiką įsitikini kokybe. Ir ūkininkai, parduodantys iš namų, stengiasi kokybišką produktą parduoti, kad neprarastų klientų“, – kalbėjo Antanina.

Pas tuos pačius ūkininkus ji perka ir kiaušinius. Už dešimtį moka po 5 litus. „Vištos lesinamos savo ūkyje užaugintais grūdais, varškės likučiais, o ne valdišku pašaru“, – sakė gargždiškė.

Pirkėjai laukia naminio pieno

Klaipėdos apskrities valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje užsiregistravę 38 ūkininkai, laikantys melžiamas karves ir pieną bei jo produktus parduodantys iš namų, turguje ar įstaigoms. Vieni turi leidimą parduoti pieną, kiti – varškę, sūrį, grietinę.

Dovilų seniūnijoje, Gelžinių kaime, su vyru ūkininkaujanti Eugenija Valantinienė jau 19 metų pieną parduoda gyventojams. Šiuo metu jų ūkyje 15 karvių. „Nuo to laiko, kai apgavo buvusi Priekulės pieninė, nesumokėjusi už pristatytą pieną, su perdirbimo įmonėmis reikalų neturime – parduodame tiesiai savo pirkėjams, daugiausia klaipėdiškiams“, – pasakojo Eugenija.

Taigi į bidonus susipylę apie 200 litrų pieno, Valantinai rytais autobusiuku veža į Klaipėdą, kur naminio pieno laukia nuolatiniai pirkėjai. Už litrą šie ūkininkai prašo po 1,30 Lt, tačiau į namus atėjusiesiems parduoda po litą.

„Per tris valandas parduodame. Na, kartais pritrūkstame – pirkėjai neabejoja mūsų pieno kokybe. Bet kartais lieka pieno. Jį sugirdome veršeliams“, – sakė ūkininkė.

Ji kalbėjo, kad šiek tiek nusilaisto pieno, bet ir atskaičiavus nuostolius verta vežti pieną miestiečiams. Be to, kaimišku pienu ir jo produktais maitinasi Valantinų šeima, kurioje, be tėvų, dar yra trys vaikai.

Žiemą Valantinai pieną veža parduoti 3 kartus per savaitę, o šiltuoju metu – kas antrą dieną.

E. Valantinienė sakė turinti zootechnikės diplomą ir ūkininkaujanti, tai yra dirbanti pagal specialybę. „Tačiau tai sunkus darbas, dirbti reikia be poilsio dienų“, – pasiguodė ji, pridūrusi, jog kaime labai mažai kas belaiko karvę.

Karvių nemažėja – stambėja ūkiai

Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, Klaipėdos rajone laikoma apie 12 tūkst. galvijų. Kovo 1 d. buvo 1754 ūkiai.

Net 1178 laikytojai (86 proc.) laiko po 1-2 karves, o po 3-5 – 164 laikytojai (11 proc.). Nuo 6 iki 10 karvių bandas turi 48 laikytojai, o daugiau nei 50 rajone yra 19-oje ūkių (1,3 proc.).

Pasak Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Antano Baužos, tik stambus ūkis perspektyvus. Jo teigimu, kasmet rajone mažėja bandų, o galvijų skaičius nesikeičia jau trejetą metų: laikoma apie 12 tūkst. galvijų. Taigi mažėja smulkių ūkininkų – gyvuliai koncentruojasi dideliuose ūkiuose.

A. Bauža akcentavo, jog ūkininkai, tiesiai iš namų parduodantys pieną, jo produktus, privalo užsiregistruoti Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboje. Šiuo metu leidimus gavę 38 ūkininkai. „Mes vykdome kontrolę, kad į rinką tiekiamas maistas atitiktų saugos reikalavimus, – aiškino jis. – Prieš duodant leidimą prekiauti iš namų, patikriname sąlygas – patalpas, kuriose laikomi gyvuliai, apžiūrime gamybos patalpas. Už tai pinigų mokėti nereikia.“

Virginija LAPIENĖ, Klaipėdos rajono laikraštis “Banga

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Almonas2011-03-29 07:36

Džiugu, kad vis daugiau žmonių supranta ką pirkdavo parduotuvėje, - todėl matome, kad turi reaguoti ir pardavėjai.
Tik vėl ir jau gal tūkstantąjį ar milijoninį kartą, panaudojama tas žodžių derinys „ekologiški produktai“, kai kalbama ne apie ekologiškus maisto produktus.
Negi nesuprantame, kad tokiu būdu klaidiname žmones, o ekologiniams ūkiams eilinį kartą suduodame smūgį žemiau juosmens.
Kada nustosime spekuliuoti tuom.
Suprantu, kad šiuo, kaip ir dažnu kitu atveju, tai lygtai ir nekaltai daroma. Nesuprantant kokia milžiniška žala padaroma ekologinės gamybos ūkiams.
Matyt kol ir Lietuva, kaip pavyzdžiui Prancūzija, neturės įstatymo, kuris draudžia klaidinti vartotoją, kuris draudžia savireklamos ženklus, - tas taip ir tęsis, be galo.
Ir čia nei prie ko manau tie šaunūs ūkininkai ir pirkėjai… matyt kažkoks marazmas yra apnikęs mūsų žurnalistiką. Meluoti, net neraustant.

Irena2011-07-10 09:21

Netoli Kauno turiu uki savo reikmems auginu darzoves kas atlieka parduodu turgelyje kur vezu pagamintus pieno produktus is 4 karviu .Mano ukis yra misrus -turiu anciu,vistu,triusiu ir auginu naturaliai,nes ir patys tai valgom .Tik pas mus kaime labai ydomus reiskinys ar tinginyste zmones pieno eina i parduotuve o ne pas ukininka kuris yra uz 500 m.o miesto zmogus vaziuoja kad ir 15 km.kad tik gero ir naturalaus.O del savireklamos tai viska daro produktas kuri zmones perka ir galiu drasiai pasakyt kad as prekiauju prie Akropolio Kaune ir zmones patenkinti kad yra dar tokiu ukiu kur karves melziamos rankomis o ne aparatais ,pieno produktai raugti naturaliai o ne su raugu,kad viskas sviezia ir nebijau pasakyt kad siandien varske rugstesne nei praeta karta vistiek perka.Zmones vertina sazininguma o tokiu buti labai ypareigoja,nes kartais tenka ir finansiskai nukentet jei kas napasiseka.Tad yra nesugadintu ukininku kuriems svarbu ne tik ilgesnis litas bet ir garbe. Linkiu sveikatos ir istvermes p.Valantinienei ,ir man smagiau o galvojau kad as viena tokia -visko po truputi.

n.2011-07-12 07:35

P.Almonai, o jūs nei kiek nemeluojate? Ir nespekuliuojate? Nes tręšiami, purškiami laukai, kombikormu šeriami gyvuliai - tai jūsų manymu teisėta ir ekologiška? ahhh, tiesa…gi natūralu ir pagal įstatymus leidžiama….Įstatymai visiškai nemanipuliuoja natūralumo sąvoka, įstatymai mano, kad yra natūralu barstyti mėšlą. Nes natūra, t.y. gamta gi barsto tonomis to mėšlo, atsiriaugėjusi purkšteli ant savo medelių natūralius “…cidus” ir šimtais hektarų augina monokultūras.
Neparaudote?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras