BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologiškos sėklos

Ekologiškos sėklos

Ekologiškos sėklos - tai produktai, išauginami ekologinės gamybos ūkiuose, apdorojami, pakuojami, ženklinami, laikomi, gabenami ir realizuojami, laikantis specialių reikalavimų. Ekologiškos sėklos, auginamos nenaudojant sintetinių cheminių trąšų, augalų apsaugos priemonių. Jos nėra genetiškai modifikuotos.

Iš ekologiškų sėklų išaugintos daržovės laikomos ekologiškomis - tai ypač svarbu tiems, kas vertina ekologiškų produktų vartojimo privalumus ir sąmoningai renkasi tinkamus produktus ne tik pagal kainą, bet ir pagal savo sveikatos būklę, pomėgius ir įsitikinimus.

Daržovės užaugintos iš ekologiškų sertifikuotų sėklų pasižymi maistingumu, geru skoniu, aromatu. Norint užauginti ekologiškas daržoves nenaudojamos sintetines cheminės trąšos, augalų apsaugos priemonės. 2009 metų prekybiniam sezonui agrofirma ,,Sėklos” į savo asortimentą įtraukė daržovių rūšis ir veisles, kurios pasižymi didesniu nei kitos, atsparumu ligoms ir kenkėjams ir yra maksimaliai pritaikytos prie dirvožemio ir klimato sąlygų. Parenkant augalų veisles, pirmenybė buvo teikiama žinomoms, laiko patikrintoms ir populiarioms daržovių augintojų tarpe rūšims ir veislėms.

Iš ekologiškų sėklų auginant ekologiškus vaisius ir daržoves tausojama aplinka, išsaugojama biologinė įvairovė, neteršiamas dirvožemis, oras, vanduo. Ekologiškos sėklos išaugintos atestuotose ekologinės gamybos ūkiuose, kur ekologinės sėklininkystės gamybos ūkio laukai išdėstyti atokiau nuo kelių ir laukų, kuriuose naudojamos cheminės augalų apsaugos priemonės ir trąšos. Auginant sėklas specialiuose šiltnamiuose laikomasi sėjomainos, šiltnamiai dezinfekuojami ir laikomasi agrotechnikos reikalavimų.

Realizuoti ekologiškas sėklas turi teisę tik sertifikuoti sėklų augintojai. Sertifikatai išduodami tik tiems ekologinės sėklininkystės ūkiams, kurie atitinka Ekologinio žemės ūkio taisyklėse nustatytus reikalavimus. Sėklininkystės ūkiuose sėkliniai pasėliai reguliariai tikrinami, ar sertifikuoti ekologinės sėklininkystės ūkiai laikosi nustatytų reikalavimų.

Auginant ekologiškas sėklas dirvos tręšimui naudojamos tik organinės ir natūralios kilmės mineralinės trąšos (mėšlas, kompostai, kalkės, medienos pelenai, fosfato ar magnio uoliena ir pan.). Kovai su ligomis ir kenkėjais paprastai naudojami augalinės kilmės preparatai, pagaminti iš pesticidinių savybių turinčių augalų.

Iš gausaus seklų asortimento, kurį siūlo agrofirma ,,Sėklos”, ekologiškos sėklos išsiskirs nauja pakuote ir užrašu ,,Ekologiškos sėklos”. Taip pat ši pakuotė paženklinta ,,Ekoagros” ženklu, pažyminčių, kad agrofirma ,,Sėklos” - registruota ekologiškų sėklų pakavimo įmonė.

Nusipirkti galima parduotuvėse “Žalioji stotelė”, “Žaliasis centras” ir kitur. Visi adresai yra čia.

Daugiau informacijos čia.

Ekologiškos sėklos

Jadvyga Balvočiūtė taip pat parduoda ekologiškas sėklas. Čia rasite ne daržovių, o vaistinių augalų sėklas. Užsakymai priimami internetu, sėklos atsiunčiamos paštu.

Taip pat kviečiame aplankyti “Bejo Zaden” sėklų svetainę www.bejo.lt. Jie taip pat turi ekologiškų sėklų asortimentą.

Ekologiškos sėklos
Foto (c) www.seklos.lt

Rodyk draugams

Komentarai (3)

vjusta2009-02-24 14:01

Dabar rimtai suabejojau ar įmanoma nusipirkti tada tikrai ekologiškų vaisių, daržovių. Juk turguje nepradėsiu klausinėti-o ,sėklos ekologiškos? O vanduo, kuriuos laistėte? Sunku, sunku :D

ja2009-02-25 11:18

negi is neekologiskos seklos negali isaugti ekologiskas vaisius?
tai jau darosi marazmu

zoot2012-01-29 19:30

Ar seklos augintos Lietuvoje?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras