BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologiškas ŽALIAS pienas prekybos centruose


Prekybos centruose jau nuo pavasario pasirodė pirmieji pieno aparatai. Kas tai yra? Na, tas pats kas Coca-colos aparatas, tik vietoj “kokos” ten bėga pienas. Įmetei porą litų ir prisipylei šviežio nepasterizuoto pieno.

Prisipilti galima į savo atsineštą stiklainį. Jei “nelygis” tau nešiotis savo tarą, tai galima įmesti 50 centų, paspausti dar vieną mygtuką ir iš aparato pasiimti švarų plastikinį butelį.

Tokių aparatų užsienyje yra daug ir jau senokai. Pas mus tai - vis dar naujovė. Prasidėjusi Panevėžyje, dabar yra beveik visuose didžiuosiuose miestuose. Aparatus nusiperka, pastato ir aptarnauja atskiri ūkininkai ar kooperatyvai. Tai nėra vieningas tinklas kontroliuojamas vienos firmos, todėl sunku pasakyti kiek iš viso yra tokių aparatų Lietuvoje. Šiandien rašome apie kooperatyvą “EKO tikslas”, kuris tiekia šviežią ŽALIĄ (nepastarizuotą) pieną į devynis Kauno “IKI” prekybos centrus.

Kooperatyvas “EKO tikslas” - juridinių asmenų įsteigta įmonė, skirta narių ekonominiams poreikiams tenkinti. Kooperatyvas įkurtas ir įregistruotas Rokiškyje 2006 m. gruodžio 28 d. Juridinių asmenų registrų centre.

Šiuo metu kooperatyve yra 31 narys, veikla vykdoma Kauno, Jonavos, Rokiškio, Kupiškio, Utenos, Anykščių, Molėtų ir Ukmergės rajonuose. Kooperatyvo narių bendras sertifikuotas ekologinės gamybos dirbamos žemės plotas yra apie 4000 ha, o ekologiškai auginamų ir laikomų karvių yra 714 vnt.

Naujiena! Pradėta vykdyti ekologiško žalio pieno pardavimo veikla Kauno miesto „IKI” parduotuvėse.

Ekologiški žemės ūkio ir maisto produktai - kas tai?

Tai tik sertifikuoti sertifikavimo įstaigos Vš.Į. „Ekoagros” produktai, auginami, perdirbami, ženklinami ir realizuojami pagal griežtus taisyklių reikalavimus.

Ekologiško produkto tikrumą liudija išduotas „Sertifikatas”, kuriame nurodomi sertifikuoti ekologiški produktai.

Ekologiniam ūkiui „Sertifikatas” išduodamas tik trečiaisiais ekologinio ūkininkavimo metais, po dviejų pereinamųjų, ekologiškai ūkininkautų metų.

Kokiomis savybėmis pasižymi ekologiški produktai?

Ekologiškas pienas ir pieno produktai pasižymi didesniu maistingumu bei geresnėmis skoninėmis ir juslinėmis savybėmis.

Auginant ir gaminant ekologiškus žemės ūkio ir maisto produktus nenaudojamos sintetinės cheminės medžiagos, hormonai ar antibiotikai.

Ekologiškų produktų sudėtyje nėra pesticidų likučių, jie neužteršti sunkiaisiais metalais.

Ekologiški produktai nėra genetiškai modifikuoti.

Kuo mums naudingas „kaimiškas” pienas?

Piene yra visų būtiniausių medžiagų organizmui augti ir vystytis: baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų. Iš piene esančių mineralinių medžiagų itin svarbūs kalcis ir fosforas, kurie būtini kaulams ir dantims.

Naudingi yra pieno baltymai, kurie būtini naujoms ląstelėms atsirasti. Į baltymų sudėtį įeina visos žmogui reikalingos aminorūgštys, dalis jų - ypatingai vertingos, nes organizmas jų pats pasigaminti negali.

Būtina pažymėti, kad būtent optimalus maistinių medžiagų santykis piene daro šį produktą vienu naudingiausiu produktu mūsų organizmui.

Anot specialistų, pienas yra vienas svarbiausių maisto produktų: jame yra medžiagų, be kurių žmogaus organizmas negali normaliai funkcionuoti - visaverčių baltymų, riebalų, angliavandenių, neorganinių druskų (mikroelementų), vitaminų.

Daugiau informacijos jau greitai atsidarysiančioje svetainėje www.ekotikslas.lt.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

Almonas2009-11-24 21:40

Tai labai sveikintinas rokiškėnų žingsnis.
Nes kitaip - 4 litai prekystalyje, plius ne už žalią, bet už perdirbtą, kad ir ekologišką pieną, - sunkmetyje, nesunku nuspėti galima buvo, kuo visa ši ekologinės kooperacijos gera idėja galėjo pasibaigti.
Kažko panašaus linkėčiau ir tokiam pat broliui (ekologiniam pieno kooperatyvui Žemaitijoje).
Belieka palinkėti tautiečiams-valgytojams nebūti abejingiems, pirmiausiai sau, bet svarbiausiai šiems novatoriams.
Gal dar valgytojams ne prošal priminti, kad paprasti plastmasiniai buteliai antrą kartą nėra naudotini (jie turi mikro įdubimus, iš kurių bakterijų niekas nepašalins…).

Almonas2009-11-25 15:38

Atsiprašau, turėjau omenuje, suprantama, - antrą kartą nenaudotini vėl tą patį žalią pieną, išgėrus jį, įsipilti ir vėl įsipilti, ir dar įsipilti…

Ruta2010-11-14 15:38

O kada zalias pienas bus Vilniuje? Labai tokio aparato iekau!!! Noriu pieniuko tokio :)

Dollzz@one.lt

Vaiva2010-12-04 15:56

Nusipirkau žalio pieno ūkininkų turgelyje. Ten ant etiketės parašyta: “rekomenduojame vartoti pavirintą”. Tai koks tikslas pirkti žalią pieną, jei jį vis vien virinsime?

Pabandžiau paragauti nepavirinto… tai paskui kažkaip keistai jautės pilvukas… :/

Rašyti komentarą

Tavo komentaras