BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Ekologiškas piknikas“ protestuoja prieš greitą ir nesveiką maistą

Gegužės 22 d. nuo 13 val. „Ozonas“ ir „Eko karta“ organizatoriai kviečia visus vilniečius ir miesto svečius į „Ekologišką pikniką“, Sereikiškių parke. Vaikų kūrybos festivalio metu vykstantys renginys „Ekologiškas piknikas“ atkreipia visuomenės dėmesį, kad jaunimo įpročiai maitintis prastu maistu yra vis dar stiprūs ir jaunimo tarpe gajūs ar net madingi, nėra efektyvių visuomenės informavimo akcijų bei renginių, kuriais būtų ugdomi jaunimo mitybos įpročiai, o įvairiausių energetinių bei gazuotų gėrimų gamintojai, drauge su traškučių bei „batonėlių“ gamintojais ir importuotojais brukte bruka vaikams chemines formules, antsvorį bei ligas.


 
Nesveikas maistas – kiekvieno asmeninė problema ar visuomenės reikalas?

Iškylų meniu, kurį įprastai jaunimo tarpe didžiaja dauguma sudaro gazuoti gėrimai, traškučiai, saldėsiai na ir keli „nekalti“ užkandžiai (lenkiški obuoliai ar olandiški pomidorai, ispaniški apelsinai…) iki šiol nesiryžta pakeisti „tikrais“ produktais - lietuviška ekologinių ūkių ir gamintojų pateikiama produkcija ar tiesiog natūraliu obuoliu, sūrių su duona, „neprifarširuota“ konservantais. Ar tai pseudo mados iššūkiai, ar neribojamos reklamos padariniai, ar vis tik šeimos dėmesio savo atžaloms stoka?

Daugumoje šeimų vaikai ir jaunimas jau pradeda domėtis ekologišku pasirinkimu. Aišku, jaunajai kartai ekologiškoji edukacija prasideda nuo tiesioginės, tačiau dar gana siauros, aplinkos apsaugos veiklos – šiukšlių surinkimo ir šiukšlių rūšiavimo, todėl „Eko karta“ projekto „Ekologiškas piknikas“ tikslas ir yra praplėsti jaunimo akiratį bei požiūrį į ekologiškumą plačiąja prasme, todėl artimiausiajam renginiui maisto tema pasirinkta neatsitiktinai. Įvairių apklausų ir tyrimų duomenys, atlikti Lietuvoje per pastaruosius kelis metus parodė, kad nesveiko maisto suvartojimas vis dar auga, o daugiausia tokio maisto yra suvartojama šiltuoju metu gamtoje, kai jaunimas maistu apsirūpina savarankiškai ir renkasi, ką valgyti, vadovaudamiesi reklama arba mada. Atšilus orams gamtoje yra praleidžiama vis daugiau laiko ir atitinkamai mitybai skiriamas jau savarankiškas jaunimo dėmesys. Šviežių, lietuviškų vaisių ir daržovių nėra daug arba jie yra dar ganėtinai brangūs, o nesveiko maisto reklamos įtaka yra milžiniška. Šios aplinkybės bei ribotos finansinės galimybės ir žinios lemia, kad jaunimas ne tik palaiko nesveiko maisto vartojimo įpročius, bet svarbiausia – nuodija savo organizmus po žiemos konservantais, kancerogenais ir cheminiais elementais, kuomet kaip tik būtina rinktis kuo natūralesnį, šviežesnį produktą.

Siekiant atkreipti visuomenės ir maisto gamintojų bei importuotojų dėmesį į neigiamas maitinimosi tendencijas jaunimo tarpe, renginio metu jaunimui bus suteikta proga paragauti įvairių natūralių bei švarių skanėstų bei ir palyginti juos su „parduotuviniais“ ar atvežtiniais produktais, įvertinti skonio bei išvaizdos skirtumus. Tam, kad jauni žmonės galėtų suprasti ir kokybės bei turinio skirtumus, bus pravestas ekologiškų produktų atpažinimo seminaras, kurio metu ekologiškų produktų žinovė Jolanta Baužienė suteiks bazines žinias apie ekologiškus produktus. Interaktyvaus ir skanaus seminaro metu jaunimas taip pat bus išmokytas skaityti ir suprasti etikečių turinį, atpažinti kenksmingus ingredientus arba įsitikinti deklaruojamu arba tikru produktų ekologiškumu.

Žaliasis virusas plinta

„Ekologiškas piknikas“ yra vienas iš daugelio Respublikinio ekologinio švietimo projekto “Eko karta” renginių. „Projekto pradžia - intensyvi. Susipažįstame su dalyviais ir jų iniciatyvomis, kaupiame medžiagą, kuri dienos šviesą išvys projektui skirtame internetiniame projekte“, - teigia projekto iniciatyvinės grupės narys Justinas Jautžemis. Šiuo metu į projektą įsitraukė beveik 50 mokyklų iš visų Lietuvos apskričių, o asmenų, įsitraukusių į projektą skaičius jau perkopė 2000.

„Eko karta“ iniciatyvinės grupės narys Justinas Jautžemis

El.p. culture@ozonas.lt , mob.tel. 8-625-49024

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras