BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologiškai ūkininkaujantys žemdirbiai – už kokybišką produkciją mokyklose

2013 m. gegužės 7 d. Žemės ūkio rūmuose vyko net 2 ekologiškai ūkininkaujančių žemdirbių renginiai - ŽŪR Ekologinės ir tausojančios aplinką gamybos komiteto posėdis ir Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos posėdis. Renginių darbotvarkės buvo panašios - ekologinių ūkių atstovai svarstė ekologinių ir išskirtinės kokybės produktų viešinimo problemas, aptarė vaisių ir pieno produktų vartojimo mokyklose taisyklių pakeitimus, ekologiškos ir išskirtinės kokybės sertifikavimo mokestį.

Lietuvos ekologinių ūkių asociacija pritarė, jog žemdirbių savivaldai išlaikyti reikalingas atskiras mokestis. „Tik patys išlaikydami savo savivaldą galėsime būti savarankiški” - kalbėjo asociacijos primininkas Saulius Daniulis.

Nemažai diskusijų kilo dėl ekologiškų ir išskirtinės kokybės produktų viešinimo - ekologinių ūkių atstovai sutarė, jog šių produktų ir skirtumų tarp jų gamybos būdų viešinimas yra būtinas, o savivaldos atstovai turi dalyvauti rengiant viešinimo programas.

Taip pat diskutuota dėl vaisių ir pieno produktų vartojimo mokyklose taisyklių. Nutarta, jog prioritetas turi būti skiriamas ekologiškai produkcijai, ypač ekologiškiems pieno produktams. Taip pat nuspręsta, jog konkursai dėl vaisių ir daržovių tiekimo mokykloms turėtų būti organizuojami rajono mastu, o fiksuotos kompensuojamos ekologiškų produktų kainos turi būti padidintos.

Ir asociacija, ir komitetas nepritarė, kad parama būtų teikiama išskirtinės kokybės grūdinių kultūrų augintojams. Šis klausimas perduotas svarstyti ŽŪR prezidiumui. Asociacijos ir komiteto nuomonės dėl ekologiškos ir išskirtinės kokybės sertifikavimo mokesčio sutapo - pasak ekologinių ūkių atstovų, šis mokestis turi būti peržiūrėtas.

ŽŪR informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras