BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologiška gyvensena: ar vasarą keisime įpročius?


Birželis - ne tik vasaros pradžia; jis gali tapti ir ekologiškesnio gyvenimo pirmuoju etapu. Dėl šios priežasties jau rytoj startuoja aplinkosauginė - edukacinė iniciatyva „Ekologiška vasara: sau, miestui ir visuomenei”, kiekvienam užduosianti klausimą - kada gi laikas pradėti gyventi ekologiškiau?

Iniciatyva prasidės nemokamu dokumentinio filmo „Kvailumo amžius” (rež. Franny Armstrong, 2008 m., D. Britanija) seansu. Po atviru dangumi rodomas filmas „atidarys” iniciatyvą, kurioje, be dokumentinių filmų aplinkosaugos tema, vyks ir vieša garsių žmonių diskusija aplinkosaugos tema.

Silvinijos Simonaitytės, „Ekoinstituto” vadovės, teigimu, iniciatyvos idėja kilo suvokus, kad visuomenei vis dar stinga informacijos ne tik apie ekologiją, bet ypač - apie asmeninio indėlio reikšmę, siekiant švaresnės ir sveikesnės aplinkos: „Manome, kad informacijos stygius - pagrindinė priežastis, dėl kurios pozityvūs pokyčiai nevyksta arba vyksta lėtai”.

Vasara edukacinės iniciatyvos įgyvendinimui pasirinkta neatsitiktinai: šiuo metų laiku žmonės ne tik daugiau ilsisi, bet ir dažniau būna gamtoje bei turi laiko pamąstymams apie kitokį nei dažnam įprasta - sveikesnį, ekologiškesnį gyvenimą. Iniciatyvos autoriai tikisi, kad dokumentinių filmų ir diskusijos deriniu pavyks atkreipti visuomenės dėmesį į aktualias aplinkosaugines problemas, ugdyti žmonių sąmoningumą, skatinti imtis atsakingesnių kasdienių sprendimų.

Pagrindinės iniciatyvos „Ekologiška vasara: sau, miestui ir visuomenei” temos - klimato kaita, sveika gyvensena ir asmeninis kiekvieno indėlis į „žalesnę” aplinką. „Manome, jog būtent šios temos yra aktualiausios kiekvienam žmogui - juk su jų padariniais susiduriame kasdien”,- sako Silvinija Simonaitytė.

Aplinkosauginių filmų programą birželio 29 dieną tęs filmas „Žemės dienos” (rež. Robert Stone, 2009 m., JAV), leisiantis pažvelgti į modernaus aplinkosaugos judėjimo pradžią ir raidą. Trečiuoju ir paskutiniuoju programos filmu liepos 7 dieną taps „toksinė” komedija apie klimato kaitą „Viskas tvarkoj” (rež. Judith Helfand & Daniel B. Gold, 2007 m., JAV).

Iniciatyvą „Ekologiška vasara: sau, miestui ir visuomenei” „Ekoinstitutas” rengia kartu su partneriais: žmogaus teisių kino festivaliu „Ad hoc: Nepatogus kinas”, kino teatru „Pasaka”, naujienų portalu alfa.lt, kavine „Balti drambliai”.

• Birželio 22 d. 22 val. Iniciatyvos atidarymas ir filmo „Kvailumo amžius”
(rež. Franny Armstrong, 2008 m., D. Britanija) seansas.
• Birželio 29 d. 22 val. Filmo „Žemės dienos” (rež. Robert Stone, 2009 m.,
JAV) seansas.
• Liepos 1 d. 19 val. Garsūs Lietuvos žmonės diskutuos tema: „Ekologiška
gyvensena - kvailumo amžiaus pareiga?”
• Liepos 7 d. 22 val. Filmo „Viskas tvarkoj” (rež. Judith Helfand & Daniel
B. Gold, 2007 m., JAV) seansas.

Filmus žiūrėsime ir su garsiais žmonėmis diskutuosime kavinėje “Balti drambliai” (Vilniaus g. 41, Vilnius). Be abejo, seansai ir diskusija - nemokami.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

Feliksas2010-06-22 09:20

Hm, atrodo, visa tai bus Lietuvoje, o kokiame jos mieste ar kaime?

Eko naujienos2010-06-22 09:28

• Birželio 22 d. 22 val. Iniciatyvos atidarymas ir filmo „Kvailumo amžius“
(rež. Franny Armstrong, 2008 m., D. Britanija) seansas.
• Birželio 29 d. 22 val. Filmo „Žemės dienos“ (rež. Robert Stone, 2009 m.,
JAV) seansas.
• Liepos 1 d. 19 val. Garsūs Lietuvos žmonės diskutuos tema: „Ekologiška
gyvensena – kvailumo amžiaus pareiga?“
• Liepos 7 d. 22 val. Filmo „Viskas tvarkoj“ (rež. Judith Helfand & Daniel
B. Gold, 2007 m., JAV) seansas.

Filmus žiūrėsime ir su garsiais žmonėmis diskutuosime kavinėje “Balti
drambliai” (Vilniaus g. 41, Vilnius). Be abejo, seansai ir diskusija -
nemokami.

Feliksas2010-06-22 15:46

Ačiū už papildymą. Gaila, jis nespėjo patekti į žiniasklaidą, bet geriau negu nieko.

Asta2010-06-24 11:51

Tais klausimais gyvas tik Vilnius,o ka daryt siaulieciams, visu rajonu kaimo entuziastams?

Eko naujienos2010-06-24 11:58

Šiauliečiai imkitės iniciatyvos. Patys susiburkite ir padarykite kokio ekofilmo peržiūrą. Jei reikia filmų, galim duoti, tik susiorganizuokit, gaukit patalpas, paskelbkite visuomenei (čia irgi galime padėti viešinant renginį) ir suėję pasiekologizuokite!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras