BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologinių produktų turgelis veiks ir Biržuose

Biržų miesto centre, Vytauto gatvėje, priešais kavinę „Tatula”, antradieniais ir penktadieniais nuo 11 valandos prekiaujama ekologiškai užaugintomis daržovėmis. Šią vietą patvirtino rajono savivaldybės taryba.

Kol kas čia prekiaujama tik vieno rajono ekologinio ūkio - Pabiržės seniūnijos Kiršonių kaimo ūkininko Jono Lopetos - užaugintomis daržovėmis.

„Tatulos programos” administratorė Valerija Gražinienė sakė, kad norą prekiauti yra pareiškusios dar dvi ūkininkės - Laima Lapinskienė ir Laima Kasiulynienė.

Vakar J. Lopetos ūkyje auginamomis daržovėmis prekiavo jo žmona Svetlana.

Pirkėjai nesiderėdami rinkosi kvepiančius svogūnus, ridikėlius, įvairių rūšių kopūstus, salotas, krapus, bazilikus. Pirkėjai klausinėjo agurkų.

„Lauke dar neužaugo, o ekologiškai šiltnamyje užauginti jų neįmanoma”, - sakė ji.

S. Lopetienė sako, kad pirkėjai pasiilgę natūralumo. Ji prisiminė, kaip kai kurie pirkėjai užaugintus ekologiškus pomidorus pirmiausia pauosto. Sako, pamiršę tikrą pomidoro kvapą, jo nejaučia pirkdami prekybos centruose.

Vienuolikos hektarų ekologiniame ūkyje daržoves auginanti pora samdomų darbuotojų neturinti. Noras ką nors įdarbinti praėjo, kai nuėję į Darbo biržą ūkininkai pamatė sąrašą ieškančių darbo žmonių ir prierašus, kad gali dirbti bet kur, tik ne žemės ūkyje.

Tad dirba patys, talkina vaikai ir artimesni giminaičiai. Ekologiškai jie ūkininkauja jau septintus metus.

S. Lapinskienė sako, kad ekologiškai ūkininkaujant pragyventi galima. Lauko prekyba pačių užaugintomis daržovėmis - ne tik būdas gauti pelno, bet ir savotiška ekologinio ūkininkavimo reklama.

„Dvidešimt metų, kai Lietuvoje plečiama ekologinė žemdirbystė, - mažas laiko tarpas. Jos populiarinimui reikės dar daug laiko”, - įsitikinusi S. Lopetienė.

Jurgita Vitkauskienė

Šaltinis: “Šiaurės rytai

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras