BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologiniams ūkiams trukdo gamta ir pabrangę degalai

Pabrangę degalai ir prasti orai vėjais paleido dalies ekologinių daržovių augintojų triūsą, skelbia LTV „Panorama”. Ūkiai skundžiasi: įprastai tiesiai iš šiltnamio daržoves pirkę žmonės šį pavasarį nesirodo. O lyg to būtų negana, užėję lietūs dar ir vėlino ankstyvųjų daržovių derlių apie porą savaičių. Viename ūkyje keturių arų šiltnamyje jau užaugo salotos, prieskoninės daržovės, svogūnai, žydi agurkai, tačiau vietoje džiaugsmo šio ekologinio ūkio savininkės akyse - nerimas. Mat salotos baigia peraugti, o pirkėjų nėra.

„Gal tas transportas, gal pabrangęs benzinas, sunkiau ir atvažiuoti žmonėms, irgi kainuoja tas atvažiavimas. Jeigu neparduosiu, bus trąša, supus ir bus patręšta, džiaugsis agurkai”, - teigia Ignalinos rajono ūkininkė Aldona Talijūnienė.

Moteris sako buvusi priversta keliais litais piginti daržoves: dabar kaina svyruoja nuo dvylikos iki penkiolikos litų už kilogramą.

Kito ūkio savininkai sako pirkėjų neatsigintų, tačiau dar neturi ką parduoti, mat penkiasdešimties rūšių daržoves auginanti šeima dėl šlapios dirvos negali pasodinti sodinukų laukuose, nors kai kurie jau baigia peraugti.

„Prašosi į lauką išsodinti ankstyvieji kopūstai, net jau vėlyvieji baigia prisivyti dydžiu. Taip pat kalafiorai, brokoliai… Visi daigai neišsodinti”, - skundžiasi Biržų rajono ūkininkė Daiva Giedrikienė.

Pastaruoju metu kai kurie ekologinių ūkių savininkai, dejuojantys dėl perpus sumažintų išmokų, svarsto tokio ūkininkavimo atsisakyti. Tačiau ekologinio ūkininkavimo idėjos pradininkai biržiečiai sako, kad nors ekologinės daržovės dabar dvigubai brangesnės, jos tebėra paklausios. Daugiausiai - Vilniuje.

„Pagyvenusio, garbaus amžiaus pirkėjai, mažus vaikus auginantys, besilaukiančios mamos ir vidutinių pajamų žmonės, kurie gyvena šiaip nelabai pasiturinčiai, o turtingų klientų labai nedaug. Paprasčiau yra nuvažiuoti į prekybos centrą ir viską nusipirkti, negu važiuoti į muges”, - tvirtina Valerija Gražinienė.

Ūkininkai žada daržoves pardavinėti pernykštėmis kainomis, tačiau jų pirkėjų krepšiuose atsiras dviem savaitėmis vėliau.

Zina Paškevičienė
LTV „Panorama”

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras