BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologinę katastrofą Rokiškio rajone sukėlė nusikalstamas neveikimas

Rokiškio savivaldybei ir Aplinkos ministerijai nusikalstamai vilkinant padarinių likvidavimą, ekologinė katastrofa Rokiškio rajone gresia virsti nevaldoma ir peraugti į tarptautinį skandalą.

Padėtis šiuo metu kritiška.  Iš „Mažeikių naftos“ produktotiekio ištekėjęs dyzelinas užliejo apie 6 ha upės pakrančių, upe teka beveik ištisinė dyzelino masė, pro kurią tik vietomis prasimuša vanduo.

Vietiniai gyventojai praneša, kad 3 km atstumu nuo avarijos vietos Šaltuojos upėje pasėmus vandens - pusę kibiro sudaro riebalai.

Pranešama, kad apylinkėse jau dabar masiškai žūsta bebrai ir kiti gyvūnai.

Bet didžiausias pavojus - užšalęs Pajuodupės tvenkinys, po kurio ledu susikaupė teršalai. Ledui ištirpus, dyzelinas neišvengiamai pasipils žemyn Vyžuonos upe, toliau į Nemunėlį ir Latviją. Per savaitę laiko nesugebėta pasirūpinti, kad iš minėto tvenkinio teršalai toliau neplistų. Deja, šiuo metu jie jau veržiasi per užtvankos viršų.

Šio pavojaus akivaizdoje katastrofą „likviduojančios“ tarnybos nusikalstamai vilkina laiką -  neįjungia greitaeigių siurblių, kad būtų galima skubiai išpumpuoti užtvankos vandenį.

Dar daugiau - Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas žiniasklaidai ir gyventojams teigia, esą „reikšmingo poveikio aplinkai nesimato“.

Neoficialiomis žiniomis, Rokiškio savivaldybė nori atšaukti nepaprastąją padėtį - esą „Mažeikių nafta“ ir gamtosaugininkai jau kontroliuoja situaciją.

Tai - akivaizdus melas.  Pridedame kelias vakarykštes nuotraukas iš katastrofos vietos.

Lietuvos žaliųjų judėjimas atsakingų tarnybų prašo, kad ekologinei katastrofai likviduoti būtų skirtos visos įmanomos pastangos. Taip pat būtina peržiūrėti „Mažeikių naftos“ produktotiekio saugumą ir tinkamumą eksploatuoti.
 
Lietuvos žaliųjų judėjimo Vilniaus skyriaus informacija
Andrejus Gaidamavičius

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras