BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologija ir miesto gyvenimas

Kasdien jau nuo pat ryto skubame į darbą, mokyklą, universitetą, atliekame reikalingus darbus, sprendžiame problemas. Nuolatos keliaujame miesto gatvėmis net nesusimąstydami, kaip tai darome ir nesistengdami surasti alternatyvų…

Dauguma žmonių siekia pagerinti savo gyvenimo kokybę, bet greitėjantis gyvenimo tempas ir civilizuoto gyvenimo būdo siekimas griauna žmogaus vidinę harmoniją ir, ironiška, bet… blogina gyvenimo kokybę. Taigi patenkame lyg užburtame rate, iš kurio nė nebandome ištrūkti: nuolatos skubame, kad atliktume visus suplanuotus atlikti darbus, o judėti mieste dažniausiai renkamės nuosavus automobilius. Deja, dėl pernelyg didelio savo darbų, rūpesčių ir problemų sureikšminimo, nepagalvojame apie aplinką ir ekologiją mieste, kuriame patys gyvename. Skubėdami iš vienos vietos į kitą, migruojame tarp jų nuosavais automobiliais be jokių bendrakeleivių. Tai ne tik neekonomiška, bet ir neekologiška. Retas susimąsto, kad automobilio parkavimas ir pati kelionė užtrunka beveik tiek pat, kaip ir kelionė viešuoju transportu.

Viešasis transportas labai svarbus miesto gyvenimui, nes geba vienu metu pervežti daug žmonių, prisideda prie transporto spūsčių miesto gatvėse mažinimo, naudojimasis viešuoju transportu mažina oro taršą, nes viena didele transporto priemone pervežama kur kas daugiau žmonių, negu važiuojant kiekvienam savo automobiliu. Ekologiją siedami su viešuoju transportu, skatiname jus nepamiršti, kad jei bent kartą per savaitę paliktumėte savo automobilius kieme ir tą dieną keliautumėte viešuoju transportu, jūs vienas jau prisidėtumėte prie mūsų siekio - kad miestuose būtų ekologiška aplinka - nenuodytumėte mums brangaus oro ir gyvybės.

Su džiaugsmu pranešame, kad pradėjome bendradarbiauti su Kauno apskrities transporto tinklapiu www.kaunastrans.lt, kuris specializuojasi į Kauno regiono gyventojų informavimą apie miestų infrastruktūrą bei viešąjį transportą. Kauno apskrities transporto tinklapis vienija viešojo transporto entuziastus ir skatina žmones būti nuovokiais - naudotis viešuoju transportu, mylėti ir puoselėti savo aplinką. Taip pat čia rasite ir kitos jums naudingos informacijos apie gyvenimą Kauno regione. Tačiau kaunastrans.lt skirtas ne tik Kauno regiono, bet ir visos Lietuvos gyventojams, kuriems rūpi tai, kas vyksta, kaip keičiasi mūsų aplinka, kaip tobulėja viešasis transportas. Taip pat skatina vienytis ir reikšti savo mintis, prisidėti prie viso kūrybos proceso.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Kaukysa2009-10-28 08:09

“Retas susimąsto, kad automobilio parkavimas ir pati kelionė užtrunka beveik tiek pat, kaip ir kelionė viešuoju transportu” - na jau kur ten beveik tiek pat! Atlikit eksperimentą Vilniuje: maršrutas Markučiai - Saulėtekis - Karoliniškės - Markučiai. Gausis “beveik tas pat”, tik su automobiliu sutaupysit kelias valandas.
Nebūkit tokie tendencingi. Nėra tas viešasis transportas jau toks patogus. Kuomet neturėjau automobilio, iš Markučių iki Autobusų stoties viešuoju transportu tekdavo keliauti kone valandą, nes reikdavo persėsti į kitą autobusą, o jie labai retai važiuoja, ir daugybė laiko sugaištama laukiant jų… Aišku, pėsčia greičiau nueičiau - juk vos keli kilometrai, bet neįmanoma patįsti ant pečių sunkių kuprinių ir mažamečių vaikų.

LinasK2009-11-02 16:00

Kaukysa, lyginti reikia adekvačius dalykus. Juk suprantate, kad būtent jūsų pavyzdys “Markučiai - Saulėtekis - Karoliniškės” yra Daug tendencingesnis, nei teiginys, kad viešas transportas dažnu atveju patogesnis. Dar įspūdingesnė buvo pastaba apie tai, kaip sprendėte “tik kelių kilometrų problemą”: juk viešo transporto entuziastai neneigia ėjimo-pėsčiomis. Be to, “retas važiavimas” ir “persėdimai” - tai problemos, kurias reikia spręsti viešo transporto sistemoje, o ne argumentai už automobilį.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras