BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Eko Banga pristato: Green2gether films


Šių metų spalio 7-10 dienomis įvykusiame filmų festivalyje „Vilniaus kino šortai” buvo pirmą kartą įsteigta šviežia nominacija „GREEN2GETHER FILMS”. Šią nominaciją įsteigė „Eko Banga” - tai šiuolaikinės ekologinės pasaulėžiūros atstovai. „Eko Banga” atrinko ir vertino filmus, ieškodami juose giliosios ekologijos pėdsakų.

Geriausiai buvo įvertintas ir apdovanojimą pelnė slovakų režisieriaus Miro Remo darbas „Arsy-Versy”. Šio apdovanojimo įsteigimas buvo paskatinimas „Eko Bangai” plėsti ir vystyti idėją. Dabar „Eko Banga”, talkininkaudama projektui „Žalias kino garažas”, kuria naują filmų „žaliąja” tematika festivalį „GREEN2GETHER FILMS”.

“GREEN2GETHER FILMS” organizatoriai, tiki, jog “žali” dalykai pasaulyje yra tiesiog geresni. Tad žinodami, jog kino industrija yra stiprus veiksnys, komunikacijos terpė daranti įtaką šiuolaikinei visuomenei, nutarė, jog reikia ieškoti jau egzistuojančių ekologine tematika sukurtų filmų ir skatinti jaunuosius ir profesionalius menininkus kurti naujus. “Eko Banga” teigia, jog tokia problema, kaip, pavyzdžiui, šiuklinimas ir šiukšlių tvarkymas žvelgiant per ekologijos prizmę yra tik ledkalnio viršūnė. Šiuolaikinės ekologinės pasaulėžiūros atstovai sako, jog svarbiausia yra gilioji ekologija, vykstanti žmogaus ir visuomenės dvasiniame, emociniame, asmeniniame, socialiniame, verslo ir politiniame lygmeniuose. Būtent to bus ir ieškoma menininkų kūryboje, taip pat skatinama kurti giliosios ekologijos tematika.

„GREEN2GETHER FILMS” organizatoriai jau ėmėsi konkrečių veiksmų kuriant ir vystant šį filmų festivalį. Sukurta grupė „GREEN2GETHER” socialiniame tinkle www.facebook.com tinkle, taip pat profilis “GREEN2GETHERFILMS” tinklapyje www.youtube.com, kur yra kviečiami žmonės į virtualias filmų peržiūras, prašoma jų pareikšti savo nuomonę ir įvertinti kino kūrėjų darbus. Taip pat bendradarbiaujant su projektu „Žalias kino garažas” visi darbai buvo patalpinti svetainėje www.kinogarazas.lt ir dalyvauja konkurse „Žalias kino garažas”. „Žalias kino garažas” kviečia kino mėgėjus kurti filmus arba filmų scenarijus ekologine tema. Konkurso nugalėtojų laukia kino profesionalų konsultacijos bei kino pamokos, galimybė dalyvauti svarbiausiuose kino renginiuose. Geriausieji filmai bus rodomi per LTV bei dalyvaus ekologinių filmų festivalyje, o jų autoriai - apdovanoti vertingais prizais.

Eko Banga, festivalio organizatoriai, kviečia visus dalyvauti, vertinti ir komentuoti jau rodomus filmus, kurti, siūlyti savo idėjas, prisidėti prie šio festivalio organizavimo. Juodai baltas, spalvotas kinas jau nebe naujiena, „žalias” kinas - tai, kas šviežia ir skanu šiandien.

„GREEN2GETHER FILMS” YouTube kanalas:

http://www.youtube.com/user/GREEN2GETHERFILMS?feature=mhum

„GREEN2GETHER FILMS” Facebook grupė:

http://www.facebook.com/group.php?gid=109409132457088

„Žalias kino garažas”:

http://www.kinogarazas.lt/LT/a_zalias/

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras