BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

EK kampanija „Exrūkaliai“ Pasaulinę dieną be tabako pristato naujas priemones kovai prieš rūkymą

Pirmoji pasaulyje metimo rūkyti skrydžio metu kortelė padės keliautojams atsisakyti žalingo įpročio. Šiandien, minint Pasaulinę dieną be tabako, Europos Komisija paskelbė naują savo inicijuotos kampanijos prieš rūkymą „Exrūkaliai nenugalimi” (www.exsmokers.eu) etapą, pristatydama pirmąją pasaulyje metimo rūkyti skrydžio metu kortelę. Ši kortelė su informacija apie sveikatą padės rūkaliams skrydžio metu įveikti norą rūkyti ir paskatins juos rinktis gyvenimą be tabako.

Naujoji sveikatos priežiūros priemonė, kuria galės pasinaudoti lėktuvų keleiviai visoje Europoje, buvo sukurta bendradarbiaujant su skrydžių bendrove „TAP Portugal”, Europos plaučių fondu (angl. European Lung Foundation, ELF) ir Europos respiratologų draugija (angl. European Respiratory Society, ERS). Daugiau nei trečdalis (34 proc.) apklaustų lietuvių ir 40 proc. europiečių pripažino, kad skrendant lėktuvu jiems norisi rūkyti, todėl šioje specialioje kortelėje skrydžio metu nerūkantiems keleiviams pateikiami motyvuojantys patarimai, siekiant paskatinti ir įkvėpti juos atsisakyti šio žalingo įpročio. Kortelėje taip pat pateikiamos nuorodos į kitas rūkaliams skirtas pagalbos priemones, kaip antai tinklalapį „Exrūkaliai nenugalimi” ir internetinę priemonę „iCoach”, kuri teikia individualią pagalbą norintiems mesti rūkyti.

Pažymėdamas Pasaulinę dieną be tabako, už sveikatą ir vartotojų reikalų politiką atsakingas Europos Komisijos narys John Dalli sakė: „Exrūkaliai nenugalimi” ir „TAP Portugal” pristatyta metimo rūkyti skrydžio metu kortelė - tai naujoviška šios jau antrus metus vykstančios kampanijos iniciatyva. Labai patogu kelionės lėktuvu laiką išnaudoti apmąstymams apie tai, kokie privalumai laukia kiekvieno metusio rūkyti. Tokie veiksmai padeda mums skleisti informaciją apie gyvenimo be tabako privalumus.”

Kalbėdama apie metimo rūkyti skrydžio metu kortelę, Europos plaučių fondo pirmininkė ir labdaros organizacijos „Education for Health” generalinė direktorė Monica Fletcher pasakė: „Tai jaudinanti ir vertinga iniciatyva, kurioje su džiaugsmu dalyvauja tiek Europos plaučių fondas, tiek Europos respiratologų draugija. Tikimės, kad mūsų sukurti praktiniai patarimai padės rūkaliams iki pasiekiant skrydžio tikslą priimti tvirtą sprendimą tapti nerūkančiais.”

Visoje ES vykdomos kampanijos „Exrūkaliai nenugalimi” tikslas - atkreipti dėmesį ne į rūkymo pavojus, o į nerūkymo teikiamą naudą, pabrėžiant įkvepiančius buvusių rūkalių pasiekimus. Ši kampanija skirta 28 milijonams 25-34 metų amžiaus ES rūkalių. Jos ašis yra naujoviška ir jau sėkmės sulaukusi skaitmeninė konsultavimo sveikatos priežiūros klausimais platforma „iCoach”.

Savo pirmajai sukakčiai besirengiantis kampanija jau pasiekė reikšmingų rezultatų: „iCoach” platformoje užsiregistravo daugiau nei 173000 vartotojų - tai rodo, kad 1 iš tūkstančio rūkalių visoje Europoje tikisi, jog ši priemonė padės jiems mesti rūkyti. „iCoach” analizuoja vartotojų rūkymo įpročius ir kasdien teikia asmeninę pagalbą bei konsultacijas. „iCoach” vartotojų teigimu, tipiniam rūkaliui nepavyksta mesti rūkyti dėl to, kad jam arba jai trūksta pasitikėjimo savimi, todėl naujoviškos motyvuojančios Europos Komisijos kampanijos vertė dar labiau išauga.

„Šiandien metimas rūkyti yra didžiausia teigiamo poveikio sveikatai priemonė”, - sakė profesorė Christina Gratziou iš ERS. „Tikimės, kad šios teigiamos ir įkvepiančios žinios padės jums pamilti savo plaučius ir pasitikti ateitį be tabako.”

Daugiau informacijos:
Europos Sąjungos Visuomenės sveikatos tinklalapis: http://health.europa.eu
Europos Komisijos Visuomenės sveikatos tinklalapis: http://ec.europa.eu/health/tobacco/policy/index_lt.htm
Informacija žiniasklaidai:
Gintarė Motiejūnaitė, gintare@koko.lt, +370 686 08198

Sveikatos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras