BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

EFSA ekspertai patvirtino – saldiklis aspartamas saugus vartoti

Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) ekspertai, pakartotinai ištyrę saldiklio aspartamo poveikį žmogaus organizmui, patvirtino, kad jį vartoti kaip cukraus pakaitalą yra visiškai saugu. Dienos aspartamo norma - 40 miligramų kilogramui kūno svorio - neturi jokios neigiamos įtakos žmogaus organizmui.

EFSA ekspertai paneigė, kad aspartamas ir jo skilimo produktai gali sukelti genų pakitimus ar vėžį. Įrodyta, kad šis saldiklis nepažeidžia smegenų ar nervų sistemos ir nepakeičia vaikų ir suaugusiųjų pažinimo funkcijų. Taip pat ekspertai nustatė, kad aspartamo skilimo produktai - fenilalaninas, metanolis ir asparto rūgštis natūraliai aptinkami įvairiuose maisto produktuose (pavyzdžiui, metanolio turi vaisiai ir daržovės).

„Atliktas tyrimas buvo vienas visapusiškiausių aspartamo rizikos vertinimo tyrimų. Tai didelis žingsnis link didesnio vartotojų pasitikėjimo Europos Sąjungos maisto saugos ir maisto priedų reguliavimo sistema “,- tvirtino EFSA Maisto priedų ir pridėtinių mitybos šaltinių specialistų grupės pirmininkė dr. Alicija Mortensen.

Šioms išvadoms pritarė ir Europos gaiviųjų gėrimų asociacijų sąjunga (UNESDA), nes gaiviųjų gėrimų pramonėje naujausių tyrimų išvados apie saldiklius itin aktualios. Iš Europoje parduodamų gaiviųjų gėrimų 30 % yra mažai arba visai kalorijų neturintys. Tai svarbu vartotojams, siekiantiems reguliuoti su maistu gaunamos energijos kiekį.

„Mitybos industrija yra labai griežtai reguliuojama. Mitybos klausimais EFSA dirba kompetentingi specialistai ir ekspertai, kurie remiasi tik moksliniais faktais ir tyrimais. Vartotojai gali būti tikri, kad EFSA pateikiami duomenys yra patys naujausi. O saldiklis aspartamas yra sudarytas iš medžiagų, kurios vartojamos kasdien”, - teigė Southamptono universiteto profesorius Andrew Renwick.

Tarptautinių ekspertų nuomone, aspartamas yra puikaus skonio maisto priedas, tinkamas visiems, kurie mėgsta valgyti saldžiai, bet su mažiau kalorijų. Tokie saldikliai kaip aspartamas padeda žmonėms kovoti su nutukimu ir reguliuoti svorį, jie tinka sergantiems diabetu, nekenkia dantims.

Europos Komisijos (EK) nurodymu, visi maisto priedai buvo ištirti iki 2009 m.. Pakartotinius tyrimus, įskaitant ir aspartamo (E 951), buvo numatyta užbaigti iki 2020 m., tačiau ši data buvo paankstinta - saldiklio poveikį pakartotinai tirti EFSA pradėjo 2011 m. Aspartamas yra bene labiausiai ištirtas maisto priedas - per 30 metų jo sauga patvirtinta daugiau nei 200 tyrimų.

Daugiau informacijos:
http://www.efsa.europa.eu/en/topics/topic/aspartame.htm

http://www.fao.org/ag/agn/jecfa-additives/specs/Monograph1/additive-046-m1.pdf

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras