BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dvarčionių pievos talkoje gelbėti į Raudonąją knygą įtraukti augalai

Spalio 3 d. gamtine prasme labai vertingoje Dvarčionių pievoje “Baltijos aplinkos forumo” (BEF) iniciatyva įvyko talka, kurios metu buvo iš 1,5 ha žemės buvo šalinami krūmynai ir taip gelbėjamas šis gamtos kampelis.

Talką, kurioje dalyvavo apie 30 žmonių, organizavo BEF komanda. Aplinkosaugininkai jau antrą kartą šiais metais išskirtinę savo natūralumu, tačiau apleistą pievą ėmėsi tvarkyti patys, be Vilniaus savivaldybės pagalbos.

“Labai džiugu, kad susirinko tiek daug neabejingų žmonių pagelbėti unikaliai pievai. Vilnius gali didžiuotis turėdamas tokį natūralų gamtos kampelį, pievą, kurios taip sparčiai nyksta Europoje ir visame pasaulyje”, - teigė BEF vadovas Žymantas Morkvėnas.

Pasak jo, Dvarčionių pievoje auga į Raudonąją knygą įtraukti augalai (laukinis kardelis, orchidėjos), netoliese esantis ežeriukas su nedidele pelke yra svarbi paukščiams teritorija.

“Nustojus šienauti pievą, jos plotas nepaliaujamai mažėja užželiant krūmynais. Pievoje anksčiau perėję perkūno oželiai, pieviniai kalviukai, dirviniai vieversiai, geltongalvės kielės bei pempės nebetenka savo gyvenamosios vietos ir apsilanko vis rečiau. Todėl „Baltijos aplinkos forumas”, norėdamas išsaugoti šią natūralią pievą, organizuoja jos tvarkymą”, - sakė Ž. Morkvėnas.

Talkoje dalyvavęs Botanikos instituto direktorius Valerijus Rašomavičius teigė, jog šios pievos tvarkymo darbai - nors ir atliekami palyginti labai mažame plote šalies mastu, tačiau yra labai svarbūs, nes parodo pavyzdinę iniciatyvą ir duoda tikrą naudą gamtai.

Talkoje, kuri organizuojama jau antrą kartą šiais metais, dalyvavo ir LR aplinkos ministro vyriausias patarėjas Inesis Kiškis, Saugomų teritorijų strategijos skyriaus vedėjas Algirdas Klimavičius bei kitų aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Baltijos aplinkosaugos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

ilgius2009-10-12 08:50

linkėjimai BEF

Rašyti komentarą

Tavo komentaras