BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Duokite kelią varliukams

Judėjimas “Už gamtą” trečiadienį, gegužės 6 d. 12.30 val. rengia akciją Pavilnių regioniniame parke „Duokite kelią varliukams“.

Akcijos metu regioninio parko vietoje, kur kasmet vyksta intensyvi varlių migracija, bus statomi nauji ženklai – informaciniai skydai. Jie įspės vairuotojus padidinti dėmesį šiame kelio ruože ir bereikalingai nežudyti gyvūnų.

Varliagyviai – itin svarbi ekosistemų dalis. Jų reikšmę mitybos grandinėse sunku pervertinti. Jei nebūtų varlių, ką darytų gandrai? Kaip varlinėtų? Judėjimas „Už gamtą“ ir parko vadovybė nori sukurti precedentą, kad ateityje toks ženklas būtų įteisintas kaip kelio ženklas ir pastatytas gamtininkų nurodytose varliagyvių migracijos vietose visoje Lietuvoje.

Kelio ženklų, įspėjančių apie pavojų konkretiems gyvūnams įvairiose pasaulio šalyse daug. Naujojoje Zelandijoje pamatysite kivius, Australijoje – kengūras, Pietų Afrikoje – antilopes. Manome, kad naujų kelio ženklų įteisinimas padės ir saugant gyvūnus, ir ugdant lietuvių nacionalinę savimonę gamtos apsaugos idėjų naudai.

Rinksimės Pavilnių regioniniame parke, Vilnios rekreacinjėje zonoje, prie Pūčkorių palivarko (Pūčkorių 15, Vilnius). Patys ženklai bus statomi bus 20-30 metrų toliau.

Važiuojant Stepono Batoro gatve link Naujosios Vilnios reikia  pasukti į dešinę ties Pūčkorių gatve. Krypties nuorodos - “Pūčkorių piliakalnis”, “Pūčkorių palivarkas”.

Judėjimo “Už gamtą” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Reda2011-03-20 15:19

Laba diena.Rašo Reda dar mane vadina varlių karaliene.Norėčiau paklausti ar šiais metais vyks kokia nors akcija skirta varlių išsaugojimui.Mes kuriame,kolekcionuojančių varles asociaciją” ir norėtume ne tik būti suvenyrų kolekcionieriai,bet ir gerais gerais darbais prisidėti prie varlių išlikimo.Noriu pasiūlyti kolekcionierių pagalbą ir jeigu sudominau savo veikla,tai lauksiu jūsų žinių.
Su pagarba
Reda-varlių karalienė

Rašyti komentarą

Tavo komentaras