BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Drevinės bitininkystės diena – Dzūkijos nacionaliniame parke

Š. m. rugsėjo 16 d. 10 val., Dzūkijos nacionalinio parko Senovinės bitininkystės muziejaus kiemelyje laukiami visi, norintys sužinoti ir išvysti, kaip senieji drevininkai kopinėjo medų. Bus keliaujama ir Drevinės bitininkystės taku. Kviečiame atvykti. Dauguma žmonių, prisimenančių senovinę bitininkystę, sako, jog kopinėti bites drevininkai eidavo rudenį.

Stačias, skobtas avilys Musteikos k. O. Drobelienės nuotr.

Marcinkoniškė Juzė Grigienė pasakoja, kad jų drevė buvo taip vadinamame Dzackagiryje, o kopinėti bites tėvulis Ambraziejus eidavo rudenį, po bulviakasio. Musteikiškis Romualdas Valangevičius sako, kad bitės kopinėjamos, kai išsirita paskutinės „kirmėlukės”, tai reiškia, kad išsirita paskutinės bitės ir jos būna pasiruošusios žiemai. Etnologė Laura Piškinaitė-Kazlauskienė knygoje „Bitininkystė Lietuvoje” nurodo, kad „Alytaus vals. Medus buvo kopinėjamas po šv. Mykolo (rugsėjo 29 d.), pasėjus rugius.” Atgaivindami senovinę bitininkystę Dzūkijos nacionaliniame parke, puoselėkime ir senovinio medkopio pradžios tradicijas. Tai susiję su natūraliu bičių gyvenimo būdu.

11 val. - Pėsčiomis, arkliu ar kitaip važiuoti keliausime prie dravių;

15 val. Susibūrimas prie laužo Muziejaus kieme.

Daugiau informacijos - Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje arba el. paštu info@dzukijosparkas.lt,

Kontaktinis asmuo - Vilma Norkūnienė

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras