BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dravių diena

Rugsėjo 16 d., penktadienį, Musteikoje, DNP „Senovinės bitininkystės muziejuje” ir „Drevinės bitininkystės take” rengiama drevinės bitininkystės diena. Dauguma žmonių, prisimenančių senovinę bitininkystę, sako, jog kopinėti bites drevininkai eidavo rudenį. Marcinkoniškė Juzė Grigienė pasakoja, kad jų drevė buvo taip vadinamame Dzackagiryje, o kopinėti bites tėvulis Ambraziejus eidavo rudenį, po bulviakasio. Musteikiškis Romualdas Valangevičius sako, kad bitės kopinėjamos, kai išsirita paskutinės „kirmėlukės”, tai reiškia, kad išsirita paskutinės bitės ir jos būna pasiruošusios žiemai.

Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos nuotr.

Etnologė Laura Piškinaitė-Kazlauskienė knygoje „Bitininkystė Lietuvoje” nurodo, kad „Alytaus vals. medus buvo kopinėjamas po šv. Mykolo (rugsėjo 29 d.), pasėjus rugius.” Atgaivindami senovinę bitininkystę Dzūkijos nacionaliniame parke, laikomės ir senovinio medkopio pradžios tradicijų, tuo labiau, jog tai susiję su natūraliu bičių gyvenimo būdu.

Dienos programa:

Rugsėjo 16 d. penktadienis.

10 val. renkamės prie Bitininkystės muziejaus.
11 val. pėsčiomis, su arkliu ar kitaip važiuoti iškeliaujame prie dravių. 15 val. susibūrimas prie laužo Muziejaus kieme.

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras