BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Draugiškesni aplinkai – hibridiniai automobiliai

Vis dažniau pasaulyje, kalbant apie taršą ir ekologiją, ko gero kiekvienas susimąstome: o koks mūsų indėlis į švaresnį ir tyresnį rytojų? Kai kurie iš mūsų renkasi šiukšlių rūšiavimą, kiti vietoj polietileninių maišelių renkasi daugkartinius, dar kiti – mažina vandens bei elektros sunaudojimą. O yra ir tokių, kurie keičia įprastinius automobilius į draugiškesnius aplinkai – hibridus.

Hibridiniai automobiliai vis labiau skinasi kelią į automobilių rinką. Nors visame pasaulyje šie automobiliai vis labiau populiarėja, tačiau Lietuvoje hibridų naudojimas įsigali tik po truputį. Žinoma, tam didelės įtakos taip pat turi ir tai, jog hibridinių automobilių kaina mūsų šalyje retai kuriam įkandama. Juos sau gali leisti tik apie 10 % pirkėjų, kadangi net naudotų hibridinių automobilių kaina prilygsta naujam, įprastais degalais varomam automobilio modeliui. Šiuo metu kaip pigiausius hibridus Lietuvoje galima įsigyti neseniai pasirodžiusį naująjį Toyota Yaris, kurio vertė sieks apie 60 tūkst. litų bei šiek tiek brangesnį Honda Jazz Hybrid už 66,7 tūkst. Lt.

GriinBlog nuotr.

Dmitry Valberg nuotr.

Alan Gore nuotr.

Harry_Nl nuotr.

Hibridiniai automobiliai, kurie draugiškesni gamtai nei kiti, žymiai mažiau teršia orą. Šie automobiliai naudoja vidaus degimo variklį ir elektros akumuliatorius, varančius elektrinius variklius. Šiuolaikiniai masinės gamybos hibridiniai elektriniai automobiliai prailgina baterijos įkrovimą panaudodami variklį, kuris suka generatorių. Taip įkraunama baterija arba energija tiesiogiai teikiama į elektros variklius, varančius automobilį. Ko gero labiausiai žaliuosius vairuotojus dominantis aspektas yra dar ir tai, jog šie modeliai ne tik ekologiškesni, tačiau ir ypač taupūs miesto gatvėse, kur reikia dažnai stoviniuoti, mat baterijos kraunasi automobiliui važiuojant.

Automobilių gamintojai siūlo įvairiausių formų bei tipo hibridų, kurie niekuo nesiskiria nuo įprastinių automobilių – jie taip pat šiuolaikiški bei modernūs. Galima rinktis nuo septynviečio iki sportinio tipo automobilių, ir žaliesiems vairuotojams, kurie itin mėgsta greitį bei sportinius automobilius, nereikės jaudintis dėl itin didelio išmetamųjų dujų kiekio. Vienu iš mažiausiai išskiriančių išmetamųjų dujų laikomas Honda Civic hibridas.

Roger Wo nuotr.

Anthony Kendall nuotr.

Tim Wang nuotr.

Štai 2011 metais Europos Komisija priėmė konkurencingos transporto sistemos kūrimo strategiją „Transportas 2050“, kurios vienas iš numatomų tikslų – skatinti naudoti ekologiškesnius automobilius ir švaresnius degalus, iki 2030 m. perpus sumažinti įprastais degalais varomų automobilių skaičių Europos miestuose. O dabartiniuose Toyota planuose – iki 2020 metų pradėti gaminti tik hibridinius automobilius. Tai galime tik pasidžiaugti, jog visuomenė, valdžia bei automobilių gamintojai rūpinasi aplinka vis labiau, ir ekologiškesnis pasaulis nebėra vien tik vizija.

Užs. nr. 023.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras