BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Drauge su žaliosios statybos banga į Lietuvą ateina italų investicijos

Lapkričio 8-9 dienomis Vilniuje viešės žaliosios statybos plėtra besidominčių investuotojų, NT bendrovių bei architektų delegacija iš Sicilijos. Italai susitiks su aktyviausiai žaliąją statybą plėtojančių įmonių atstovais, verslininkais, darnią miestų plėtrą bei viešosios ir privačios partnerystės dialogą Lietuvoje skatinančios organizacijos „Ateities miestai” ekspertais.

Susitikime abiejų šalių atstovai pristatys savo patirtį žaliosios statybos srityje, kuriamus ir planuojamus projektus, skaitys pranešimus darnios miestų plėtros, agroverslo ir turizmo temomis.

Sicilijos verslininkai domisi galimybėmis kurti bendrus projektus drauge su Lietuva bei kitomis Baltijos šalimis. Taip jie svarsto galimybes investuoti Lietuvoje. Dalis projektų galėtų būti finansuojami ir specialiai tokiai veiklai skirtomis ES lėšomis. Po pristatymų vyks dvišaliai susitikimai.

„Susitikimas padės įvertinti, kuriose srityse esame jau atlikę svarbiausius žingsnius, o kur kol kas tik augame. Nepaisant šalių geografinių skirtumų, tvarios plėtros modelio taikymo principai yra panašūs, tad pasidalinti patirtimi bus tikrai naudinga”, - teigė susitikime dalyvausianti organizacijos „Ateities miestai” vadovė Rita Glazer. Ji atkreipė dėmesį, kad italai turi bene daugiausiai patirties Europoje plėtojant viešosios ir privačios partnerystės principu pagrįstus projektus. Ši praktika yra itin aktuali Lietuvai.

Viena Sicilijos delegacijos atstovių, architektė Giovanna D’Attardi tikisi, kad italų patirtis galėtų būti naudinga plėtojant socialinio būsto projektus Lietuvoje: „Mes siūlome sprendimus, kaip būtų galima tuštėjančius, dar sovietmečiu statytus pastatus atnaujinti taikant žaliosios statybos principus. Panašius projektus esame įgyvendinę Sicilijoje. Tokie pastatai galėtų būti skirti šiandien taip trūkstamam socialiniam būstui. Mes turime žinių ir patirties, kaip tokie projektai gali pritraukti investuotojų ir manome, kad tai galėtų įdomu Lietuvai”, - sakė žaliosios statybos praktiką skatinančios architektų studijos „Biospazioarchitetti” atstovė.

Susitikimas yra tęstinio „Baltijos šalių-Sicilijos partnerystės projekto” dalis. Šią vasarą siciliečiai lankėsi Taline, Estijoje. Projektas skirtas skatinti Baltijos šalių bei Sicilijos regiono bendradarbiavimą, ryšius su tikslinių šalių užsienio rinkomis, naujas ekonominio bendradarbiavimo su estų, latvių ir lietuvių ūkio subjektais iniciatyvas ir kuo plačiau supažindinti su Baltijos šalių bei Sicilijos regiono teikiamomis galimybėmis.

Susitikimai vyks 2012 m. lapkričio mėn 8-9 d. (ketvirtadienį ir penktadienį) viešbučio “Holiday Inn” salėje “Cousteau+Heyerdahl” Šeimyniškių g. 1, Vilniuje.

Daugiau informacijos suteiks:

Rita Glazer
„Ateities miestai” vadovė
Mob.: +370 65036493

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Jackeline2012-11-17 00:03

ropolas rašo:Dėl to urbanistinio iuamgrtlneo aš irgi juokais ten:) Esmė, kad aš nesuprantu tokio dokumento esmės, nes yra labai abstraktus ir beprasmis. Greičiau įžvelgiu ateityje, jei tai taps ne tik rekomendacijomis, dar didesnę biurokratų savivalę.Nagi pasakyk, ką toks dokumentas pakeis? Kokia jo prasmė? Kam jis skirtas? Jei architektams tai nemanau, kad jie iki šiol tokių dalykų nežinojo ir jiems reikėtų priminti.Galima būtų parašyti rekomendacijas, kaip žmonėms reikia kvėpuoti, tačiau ar tai pagerins jų gyvenimo kokybę abejoju.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras