BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Drabužiams - po antrą gyvenimą

Į Parko biblioteką rinkosi norintys sužinoti, kaip vieną ar kitą drabužį ar aksesuarą prikelti naujam gyvenimui - perdirbti, panaudoti kuriant ką nors nauja. M. Karkos pagrindinės mokyklos mokytoja Vaida Vaitkevičienė su mokinėmis susirinkusiems demonstravo, kaip, pasitelkus šaltosios arba vaškinės batikos techniką, namų sąlygomis patobulinti, pagražinti, pagyvinti, pabodusio drabužio išvaizdą, atnaujinti nusidėvėjusį, dėmėtą, seną rūbą ar iš senojo sukurti visiškai naują daiktą - servetėlę, skarelę, aplikaciją…

Batika skirta kiekvienam, ypatingų meninių gabumų ir didelių išlaidų čia nereikia. Užtenka turėti vaško, medvilninių dažų ir audinio (lino, medvilnės ar šilko) bei įdėti šiek tiek darbo. Šią techniką išmėgino ir renginio dalyviai. Pasitelkę fantaziją, perkurdami ir savaip interpretuodami, pasiekėme netikėtų rezultatų. Seni drabužiai sužibėjo naujomis spalvomis. Sukūrėme naujų, originalių daiktų, kurie pakeitė savo funkcijas, transformavosi.

Šiuo užsiėmimu, organizuotu pagal projektą „Mokykimės ekologijos abėcėlės”, siekėme ne tik susipažindinti su dėvėtų drabužių perdirbimo galimybėmis, netikėtais ir įdomiais dizaino sprendimais, bet ir skatinti visuomenę susimąstyti dėl besaikio vartojimo, parodyti, kad į šalia esančius daiktus galima pažvelgti kitaip - kūrybiškiau, ekologiškiau.

Indrė Lašinytė,
Vyresn. metodininkė projektų valdymui ir ryšiams su visuomene

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras