BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

DPD „žalios“ siuntos mažins CO2

Simboliškai sutapo, jog minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, UAB „DPD Lietuva” prisiėmė įsipareigojimus dalyvauti tarptautinės DPD grupės daugelyje Europos šalių įgyvendinamame aplinkos tausojimo projekte „Total Zero”. Bendrovė, įsitraukdama į šį projektą, patvirtina, kad atsakingai žiūri į supančios aplinkos išsaugojimą ir realiais veiksmais prisidės sprendžiant svarbias gamtosaugos problemas.

Projekto „Total Zero” tikslas - mažinti bendrovės veiklos metu sukuriamą anglies dioksidą (CO2), kompensuoti taršą per gamtosaugos projektus ir tokiu būdu neutralizuoti kiekvienos siuntos paliekamą CO2 pėdsaką. Siuntos, kurių pristatymo metu sukurtas CO2 neutralizuojamas, simboliškai vadinamos „žaliosiomis”.

„Total zero” iniciatyva - ilgas ir sąmoningas kelias draugiškos aplinkai bendrovės ir verslo kūrimo link. Prisijungdami prie šios iniciatyvos, įsipareigojame jau nuo liepos mėnesio taikyti CO2 mažinimo priemones Lietuvoje, kad visos „DPD Lietuva” pristatomos siuntos būtų “žalios”, - sakė Indrė Puišė, UAB „DPD Lietuva” generalinė direktorė.

„Total Zero” iniciatyva įgyvendinama visus veiksmus koncentruojant į 3 pagrindines sritis: DPD veiklos metu sukuriamo ir į aplinką išmetamo CO2 nuolatinį matavimą, sukuriamo CO2 mažinimą tobulinant bendrovėje vykstančius procesus ir neišvengiamai sukuriamos taršos kompensavimą vykdant tarptautinius aplinkosauginius projektus.

Tarptautinė DPD grupė investuoja į 3 globalius gamtosauginius projektus: Kolumbijos miškų, dar vadinamų planetos plaučiais, atsodinimą, liucernos pašarų gamybos pertvarkymą Prancūzijoje pakeičiant iškastinį kurą vietinės gamybos biomase, bei biodujų reaktorių įrengimą Kambodžos kaimo vietovėse, kad kurui nebūtų kertami visžaliai miškai.

Tuo tarpu, siekiant sumažinti CO2 emisiją, kiekvienoje šalyje veikiantys DPD padaliniai, atsižvelgdami į savo galimybes bei šalies specifiką, imasi įvairiausių veiklų, kurios tobulina bendrovėse vykstančius procesus, pvz.: Didžiojoje Britanijoje rengiami ekologiško vairavimo kursai, Hamburge (Vokietija) siuntos pristatomos dviračiais, Nyderlanduose DPD transporto priemonės naudoja suslėgtas gamtines dujas ir pan.

„Šiuo metu rengiame veiksmų planą, kaip galėtume prisidėti mažinant CO2 išskyrimą Lietuvoje. Kokios tai bus priemonės, atskleisime jau liepos mėnesį, kai startuos Latvijos bei Estijos projektai”, - sakė I. Puišė.

Tarptautinė DPD grupė CO2 emisiją skaičiuoja jau nuo 2006 m., o 2012 m. ėmėsi įgyvendinti projektą „Total Zero”. Nuo pernai metų visos DPD siuntos, siunčiamos iš Beniliukso šalių, Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos, yra „žalios”. Šiemet „Total Zero” iniciatyva išsiplės Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Kroatijoje, Lenkijoje ir apims beveik visas Europos šalis.

Kaip pastebėjo I. Puišė, pati „žaliųjų” siuntų idėja nėra nauja. Tačiau DPD, skirtingai nuo kitų kompanijų, tai daro savo sąskaita, skirdama dalį bendrovės pelno. „Žaliosios” mūsų klientų siuntos papildomai nebus apmokestinamos, paslaugos ir toliau bus teikiamos pagal įprastai taikomus įkainius”, - sakė I. Puišė.

Aplinkos tausojimo idėjos ir projekto „Total zero” iniciatorė - pagrindinė DPD akcininkė „GeoPost”. Ji bendradarbiauja su prancūzų kompanija „CDC Climat”, kuri parinko veiksmingiausias CO2 kompensavimo priemones.

„CDC Climat” yra dukterinė „Caisse desDépôts” įmonė, įkurta 2010 metais, jos pagrindinė veikla - kova su klimato kaita atliekant poveikio aplinkai tyrimus, investuojant į „eko-paslaugas” teikiančias bendroves ir teikiant aplinkosauginių projektų investicijų bei įgyvendinimo konsultacijas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras