BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Diskusija apie atliekų tvarkymą ir kūrybinės dirbtuvės


Diskusijos „Atliekų tvarkymas - nuo produktų maišelio iki sąvartyno” dalyviai turės progą teoriškai ir praktiškai įsigilinti į temą, sužinoti pagrindinius atliekų tvarkymo principus bei naudą.

Interaktyvioje diskusijos praktinėje dalyje, dalyviai pamatys, kaip kiekvieno iš jų vartojimo įpročiai sąlygoja atliekų susidarymą ir, kaip kasdieninėje veikloje tie įpročiai gali būti keičiami. Diskusijos metu bus matuojama sąmoningo vartojimo ir atliekų perdirbimo nauda - pvz. jei visi paskaitos dalyviai atiduotų perdirbti 10 stiklinių butelių - toks perdirbimas sutaupytų pakankamai energijos 100 vatų elektros lemputei šviesti apie 10 valandų.

Diskusijos moderatoriaus Artūro Pečkio (www.atliekos.visiems.lt) teigimu „Atliekų tvarkymo srityje galioja prioritetų hierarchija, kuri teigia, kad pirmiausia reikia stengtis vengti atliekų susidarymo, vėliau bandyti panaudoti daiktus tai pačiai ar kitai paskirčiai, o tik po to tik atiduoti atliekas perdirbimui.”.
Paskaita vyks Vilniuje, Gruodžio 10 d. 15 val. Vieta bus patikslinta siregistravusiems į paskaitą el.paštu culture@ozonas.lt

Antroje renginio dalyje veiks kūrybinės dirbtuvės, kurių metu atliekos ir nenaudojami buities rakandai bus prikeliami antram gyvenimui, naujoje svetainėje - „O.zona”. Šalia kūrybinių dirbtuvių įsikurs neformali erdvė, kurioje renginio dalyviai galės patys kurti ekologiškus namų oro gaiviklius, ekologiškus kalėdų papuošimus, interjero detales ir skambant gyvai muzikai atsigaivinti ekologiškų užkandžių bare.

Atliekų metamorfozės - arba svetainė už dyką

Sulūžę manekenai, nudėvėtos padangos, senos plytos, nebevažiuojantys dviračiai…iš pirmo žvilgsnio tai paprasčiausios atliekos, kurios atitarnavusios pagal savo paskirtį siunčiamos į savartyną, o jei pažvelgti plačiau? Sulūžęs manekenas gali tapti novatoriško dizaino šviestuvu, senos padangos - originaliais krėslais, plytos - palangėmis, pasitelkus fantaziją galima būtų vardinti be sustojimo. Pažvelgus į atliekas, kaip į medžiagą kūrybai, galima sukurti originalius, vienetinius baldus ar net apsistatyti visą svetainę. Tam ir bus skirtos kūrybinės dirbtuvės, kuriose iš anksto užsiregistravę dalyviai iš nebenaudojamų buities rakandų ir atliekų kurs svetainės inerjerą.

Visi renginio dalyviai galės realizuoti save neformalioje zonoje. Čia veiks ekologiškų namų interjero detalių, kalėdinių žaisliukų, gamybos pamokėles, kiekvienas norintis galės kurti ekologiškus oro gaiviklius ir rasti kvapą savo namams. Neformalioje zonoje veiks ekologiškų užkandžių “baras”, skambės gyva muzika ir visi norintys galės žaisti profesionalų stalo futbolą - profesionalų futbolo stalą mums skolina draugai www.foos-shop.lt
Kūrybinių dirbtuvių pradžia - Gruodžio 10 d. 17 val.

KAIP REGISTRUOTIS
1. Surink komandą bendraminčių (1-5 žmonės);
2. Išsirink medžiagas, iš kurių norėsi gaminti, ir baldą, kurį norėsi gaminti;
3. Registruokis save ar savo grupę el. paštu culture@ozonas.lt, nurodydamas, ką planuojate gaminti ir kokių medžiagų Jums prireiks.
4. Jei iš medžiagų ir/ar siūlomų gaminti baldų neišsirenki - el. paštu culture@ozonas.lt parašyk ką ir iš ko norėtum gaminti.

Siūlomų gaminti baldų sąrašas:
* Šviestuvas;
* Stalas;
* Kėdė/krėslas;
* Treniruoklis;
* Užuolaidos;
* Interjero detalės (skulptūros, žvakidės, instaliacijos ir pan.)

P.S Baldų kūrimui galite naudoti ir savo atsineštus daiktus.

Medžiagos:
* Dviratis;
* Mediniai stovai, metaliniai vamzdziai;
* “Bulvių” maišai;
* Lovos grotelės (čiužiniui padėti);
* Televizorius;
* Stiklas;
* Vytelės;
* Senos lempos;
* Lemputės;
* Skrudintuvas;
* Lygintuvas, lyginimo lenta;
* Virdulys;
* Padangos;
* Panaudoti manekenai;
* Senos knygos, seni kompaktai;
* Lemputės;
* Grindų dangos atraižos (laminatas), laminuotos palangės;
* Paveikslų rėmai.

P.S Visi kūrybinių dirbtuvių dalyviai už kūrybingumą bus apdovanoti vertingais renginio rėmėjų prizais.

Eko kartos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Sekcijos2010-12-29 19:08

Sveikintina iniciatyva, bet baldų gamybą rekomenduojama patikėti profesionalams :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras