BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dioksino skandalas verčia griežtinti maisto gamybos kontrolę

Vokietijoje 2010-ųjų pabaigoje kilęs dioksino skandalas ES verčia permąstyti maisto saugos taisykles. Vėžį sukelianti medžiaga aptikta vištienoje ir kiaušiniuose - dalis jų atsidūrė kitų ES šalių parduotuvių lentynose. Maisto produktų užteršimo dioksinu klausimą aptarę europarlamentarai ragina stiprinti patikrą ir griežtinti už pažeidimus numatytas baudas.

Dioksinas į žmogaus organizmą patenka per juo užkrėstus kiaušinius, mėsos, žuvies ir pieno produktus ©BELGA/Oliver Berg

Dioksinas į maisto grandinę pateko Vokietijos pašarų gamintojai „Harles & Jentzsch” į pašarus pridėjus pramoninių riebalų, kuriuose būta šios medžiagos. Vokietijoje uždaryta tūkstančiai fermų, o užkrėstos mėsos ir kiaušinių aptikta Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Danijoje.

Tiesioginio pavojaus sveikatai nėra

Nors kiaušiniuose iš kai kurių ūkių dioksino koncentracija penkiagubai viršija leistinas normas, rimtas pavojus sveikatai kiltų tik suvalgius milžiniškus jų kiekius.

Anot Europos Komisijos, pagrindo uždrausti eksportą iš Vokietijos nėra, kadangi užkrėsti produktai nekelia tiesioginės grėsmės sveikatai. Nepaisant to, vokiškos kiaulienos įvežimą sustabdė Pietų Korėja ir Kinija, o Komisija šiuos žingsnius vadina „neproporcingais”.

Reikalavimai atskirti pramoninių ir maistinių riebalų gamybą

Sausio 17 d. plenariniame posėdyje Sveikatos ir vartotojų apsaugos komisaras John Dalli europarlamentarus patikino, jog Komisija mąsto apie dioksino kontrolės sugriežtinimą ir galimybes numatyti reikalavimus aiškiai atskirti pramoninių ir maistinių riebalų gamybą.

Posėdyje kalbėję Vokietijos europarlamentarai Albert Dess (Europos liaudies partija) ir Ulrike Rodust (Socialistų ir demokratų aljansas) pasiūlė griežtinti atsakomybę už aplaidumą maisto gamybos procese. „Maistas mus turėtų pasiekti iš ūkių, o ne pramoninių gamyklų”, - maisto gamybos industriją kritikavo vokietis Martin Häusling (Žalieji/Europos laisvasis aljansas)

Sausio 24 d. vykusiame EP Aplinkos, sveikatos ir maisto saugos komiteto posėdyje Bas Eickhout (Žalieji/Europos laisvasis aljansas, Nyderlandai) pasiūlė dažyti pramoninį aliejų tam, kad būtų įmanoma iš karto atskirti ne pagal paskirtį naudojamus riebalus.

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras