BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Didžiausia vertybė – pagarba žmogui

Jau kuris laikas esu kaltinamas, man grasinama interpeliacija. Suvedus 2010 metų rezultatus, vienas iš dviejų didžiausių kaltinimų - „blogas” Europos Sąjungos lėšų įsisavinimas - absoliučiai subliuško. Pagal pasirašytų sutarčių vertę esame pirmoje vietoje - 129,1 proc. viršyta Valstybės investicijų programa, išmokėta 707,5 mln. litų, nors buvo planuota 674 mln. litų. Pagal lėšų išmokėjimą Aplinkos ministerija yra trečioje vietoje po Socialinės apsaugos ir darbo bei Susisiekimo ministerijų.

Žinoma, tiek mūsų darbuotojams, tiek man asmeniškai tai didelė satisfakcija.

Antrasis kaltinimas - daugiabučių renovacija. Susiformavo du požiūriai į šios išties strateginės problemos sprendimą. Vienas - jo Aplinkos ministerija laikosi ir dėl jo esame iš visų pusių puolami - žmonės turi patys nuspręsti, ar renovuoti jų namą. Tai yra šeimos finansinė, ekonominė, psichologinė problema. Mes informuojame, skatiname, aiškiname renovacijos privalumus ir naudą, tačiau leidžiame butų savininkams patiems nuspręsti, kaip elgtis. Tai yra pagarbos žmogui principas. Kitaip demokratinėje valstybėje ir negali būti.

Kitas požiūris gerokai racionalesnis. Jis turi kai kurių konsultantų ar net valstybių pavadinimus. Esmė paprasta - renovuoti centralizuotai, taip gyventojus savaime paverčiant veiksmo dalyviais su visomis pasekmėmis. Tai reiškia, kad sąskaitas už renovaciją bankai pateiks žmonėms. Pastarosiomis dienomis šis sprendimo būdas netikėtai sulaukė labai galingo šilumos gamintojų palaikymo. Jų suinteresuotumas aiškus: sąskaitos jau dabar didesnės nei žmonių pajamos. Jau nebėra ką didinti.

Tačiau sausio 23 d. per vieną televiziją nuskambėjęs „racionaliųjų” atstovo atviras pareiškimas, kad prievartiniu būdu renovavus namus nemokūs savininkai gali netekti butų, peržengė visas cinizmo ribas. Todėl aš, Lietuvos Respublikos aplinkos ministras, esu priverstas dar kartą pasakyti, kad to niekada nebus. Bent jau kol dirbsiu ministru. Čia labai svarbu dar kartą akcentuoti, kad abiejų renovacijos kelių finansiniai mechanizmai identiški - banko paskola butui. Todėl teigiu, kad mūsų prioritetas - žmogus, pilietis. Mūsų vertybė - šeima, pati sprendžianti savo ir savo vaikų ateitį. Niekada nesutiksime, kad grįžtų senieji komandiniai laikai.

Gediminas Kazlauskas
Aplinkos ministras

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras