BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dėl vilkų sumedžiojimo limito per 2010–2011 metų medžioklės sezoną


Reaguodama į Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro 2010 m. spalio 20 d. įsakymą dėl vilkų sumedžiojimo per 2010-2011 metų medžioklės sezonui limito patvirtinimo (2010 m. spalio 20 d. Nr. D1-868), Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija reiškia susirūpinimą, jog šiuo dokumentu jis drastiškai didinamas nuo 20 iki 60, neturint patikimų, mokslo tyrimais grįstų duomenų.

Koalicijos nuomone, taip sudaromos prielaidos negrįžtamai pakenkti Europos Sąjungos (ES) Berno konvencijos II priede ir Buveinių direktyvos II ir IV prieduose saugomos ir miškų ekosistemoms svarbios rūšies populiacijai. Pažymėtina, jog vilkai nyksta visoje ES dėl jiems palankių buveinių ploto mažėjimo, fragmentacijos bei persekiojimo. Nepaisant to, jog narystės sutartyje Lietuva išsiderėjo išimtį, leidžiančią medžioti vilkus, tai neatleidžia nuo atsakomybės išsaugoti gyvybingą jų populiaciją. Dar daugiau, tai įpareigoja medžioklės kvotų dydį nustatyti tik remiantis stebėsenos (monitoringo) duomenimis, parodančiais, jog populiacijos būklė neblogėja.

Tuo metu Aplinkos ministerija viešai nepateikia duomenų, kad vilkų populiacijos būklė Lietuvoje išlieka gera, net ir reguliuojant jų skaičių. Todėl sumedžiotų žvėrių limito didinimą mes vertiname kaip populistinį ir nepagrįstą.

Norime atkreipti dėmesį, jog medžioklė nėra vienintelė žinoma priemonė vilkų populiacijai reguliuoti. Kitų Europos šalių, tokių kaip Švedija ir Lenkija, patirtis rodo, jog tai gali būti daroma taikant įvairias apsaugos nuo vilkų priemones ir kompensuojant ūkininkų patiriamą žalą.

Tenka apgailestauti, jei tokie sprendimai atspindi bendrą valstybės politiką biologinės įvairovės apsaugos srityje, ypač turint omenyje, jog nuo 2008 metų Aplinkos ministerija vis neparengia Valstybinės biologinės įvairovės strategijos ir veiksmų programos. Biologinės įvairovės stebėsenos ir mokslinių tyrimų duomenys nėra sisteminti, o be to nėra įmanomas joks prasmingas strategijų planavimas. To pasekoje, tiek valstybės, tiek ES lėšos skirstomos projektų, bet ne ilgalaikių strategijų pagrindu ir neįvertinant gamtotvarkinių priemonių poveikio biologinei įvairovei.

Atsižvelgiant į išsakytus argumentus Koalicija ragina atšaukti nepagrįstai vilkų medžiojimo limitą padidinusį įsakymą ir kviečia ministeriją įtraukti nevyriausybines organizacijas į sprendimų priėmimą ieškant būtų išsaugoti gyvybingą vilkų populiaciją mūsų šalyje.

Šaltinis: Aplinkosauga.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras