BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dėl planuojamo vėjo jėgainių Baltijos Jūroje (Švedijos išskirtinėje ekonominėje zonoje) parko poveikio aplinkai vertinimo

Informuojame, kad prasidėjo vėjo jėgainių Baltijos jūroje (Švedijos išskirtinėje ekonominėje zonoje) parko planavimas. Elektros ir dujų gamybos įmonė E.ON Wind Sweden AB planuoja statyti vėjo jėgainių parką kontinentiniame šelfe už Švedijos teritorinių vandenų Sodra Midsjobanken seklumoje, netoli Lenkijos išskirtinės ekonominės zonos. Planuojama pastatyti apie 300 vėjo jėgainių. Įrengto parko maksimalus pajėgumas būtų 1000 MW.

Koppelius nuotr.

Vėjo jėgainių parką planuojama prijungti prie planuojamo NordBalt projekto kabelio tarp Švedijos ir Lietuvos.

Nors JTO Poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste konvencijos (toliau - Espo konvencija) nuostatos vėjo jėgainių parkų įrengimui netaikomos, Švedijos aplinkos apsaugos agentūra, remdamasi dar neįsigaliojusiomis Espo konvencijos antrojo pakeitimo nuostatomis, pagal kurias dideli įrenginiai, kuriuose energijos gamybai naudojama vėjo energija (vėjo elektrinės) gali turėti reikšmingą neigiamą tarpvalstybinį poveikį, nusprendė, kad bus atliekamas tarpvalstybinis Sodra Midsjobanken vėjo jėgainių parko projekto poveikio aplinkai vertinimas pagal minėtos konvencijos nuostatas. Švedija pagal Espo konvenciją yra poveikį sukelianti šalis, o Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Suomija, Danija ir Rusija yra galbūt poveikį patirsiančios šalys.

Švedijos aplinkos apsaugos agentūra pranešė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai apie vėjo jėgainių parko projektą ir paprašė nurodyti, ar Lietuva ketina dalyvauti tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procedūroje. Pagal Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo ir Espo konvencijos nuostatas Lietuva apie planuojamą Sodra Midsjobanken vėjo jėgainių parko projektą turi informuoti savo šalies visuomenę ir institucijas.

Visuomenė savo pasiūlymus ir komentarus gali siųsti paštu (Aplinkos ministerijos Taršos Prevencijos departamento Poveikio aplinkai vertinimo skyriui, A. Jakšto g. 4/9, Vilnius) ar elektroniniu paštu (m.masaityte@am.lt) iki š. m. rugsėjo 2 d.

Atsižvelgusi į šalies visuomenės, suinteresuotų institucijų ir organizacijų pastabas bei komentarus, Aplinkos ministerija pateiks Lietuvos poziciją Švedijos aplinkos apsaugos agentūrai dėl Lietuvos dalyvavimo tarpvalstybinio poveikio vertinimo procese tikslingumo.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras