BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dėl krizės vandenynuose atsistato žuvų populiacijos


Mano dėdė jau kelis dešimtmečius dirba žvejybos srityje. Šiuo metu Lietuvos žvejybos traleryje “Nida”. Jie gaudo žuvis, laive iš karto jas perdirba ir, kai laivo triumai užsipildo, grįžta į krantą ir priduoda žuvies produktus didmenininkams.

“Prieš 30-40 metų žuvies vandenynuose buvo lig valiai”, - sako dėdė Valius. “Galėjai užmesti tinklą ar “plafkes”, nesvarbu, vis tiek kažkas užkibdavo.” Tačiau maždaug prieš 20 metų pasaulio vandenyne prasidėjo didžiulė katastrofa. “Žuvų nebėra, kvotos uždėtos, grįžtam su pustuščiais laivais”, - skundėsi dėdė prieš keletą metų. Klausiu, kodėl? Galvoju gal dėl taršos, prastos ekologinės vandenyno būklės, globalinio atšilimo… Ne, pasirodo, dėl išgaudymo. Žmogus tik paskutiniame dvidešimtmetyje pasiekė tokį technikos ir vartojimo lygį, kad išgaudė ir stipriai sumažino pasaulinio vandenyno žuvų populiacijas.

Tačiau šiandien yra ir gera naujiena - pasaulinė finansų krizė. “O kas čia gero?” - paklaus dažnas skaitytojas. O gi tas, kad dėdė vėl grįžta namo su pilnais triumais. Žuvies vandenyne vėl pilna. Pasirodo, užėjus krizei, regione vietoje 160 laivų dabar plaukioja tik 35. Ir toks skaičius technikos nespėja išgaudyti žuvų, populiacijos po truputį atsistato, vandenynai atgimsta…

Deja, neilgam. Krizė jau baigiasi. Apie tai šneka ne tik premjeras A. Kubilius, bet ir architektai, statybininkai… Statybos atsigauna. Kaip gaila, kad krizė baigias.

Laimis Žmuida

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Nerijus2011-01-29 17:40

Ir man gaila, kad krizė baigiasi…

Gražvydas2011-02-02 21:55

Propagandinis straipsnis… Maždaug duoda ralį toliau naikint.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras