BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dėl genetinės modifikacijos, nurodyta perženklinti ukrainietiškų saldainių siuntą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neteisingo ženklinimo - nenurodytos genetinės modifikacijos, Lietuvos rinkoje neleista realizuoti 2,6 t ukrainietiškų saldainių su kakava ,,Kazanova Alpi” (gamintojas - įmonė ,,Alpi”, Ukraina).

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai šių saldainių mėginius genetiškai modifikuotiems organizmams nustatyti atrinko, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje nustatyta, kad saldainių sudėtyje yra daugiau kaip 0,9 % genetiškai modifikuotų sojų produktų. Tačiau nei saldainių ženklinimo etiketėse, nei lydinčiuose dokumentuose apie sudėtyje esančius genetiškai modifikuotus organizmus nurodyta nebuvo.

Šiuo metu visa neteisingai paženklintų saldainių siunta yra sulaikyta importuotojos, įmonės UAB „Daisena” (Taikos pr.161, Kaunas), sandėliuose ir realizuoti ją bus leista tik perženklinus, t.y. nurodžius, kad produktų sudėtyje yra genetiškai modifikuotų sojų produktų.

,,UAB „Daisena” nuo šiol bus kontroliuojama griežčiau. Šios įmonės importuojamų saldainių visų siuntų mėginiai bus tikrinami, kol tyrimų rezultatai ne mažiau kaip 3 kartus iš eilės atitiks reikalavimus”, - teigė Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos viršininko pavaduotojas Petras Tarvydas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras