BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Daugkartinės sauskelnės


Pasitarę su vyru nusprendėme, kad savo vaikiuką auginsime su daugkartinėmis sauskelnėmis. Iš tikrųjų, anksčiau apie tas daugkartinio naudojimo sauskelnes nebuvau nieko girdėjus, todėl teko perskaityti nemažai straipsnių, pasėdėti prie interneto ieškant kitokios informacijos ir paaiškėjo, kad čia ne toks jau naujas dalykas kaip aš galvojau. Sužinojau, kad tokias sauskelnes jau naudoja nemažai žmonių, yra pakankamai didelė jų pasiūla.

Taigi su vyru užsukome į vieną ekologinių prekių parduotuvę, kad papasakotų mums apie tuos pampersiukus, apie jų įvairovę. Tačiau, kol vaikiukas dar negimęs, jie rekomendavo tų sauskelnių dar nepirkti, nes neva neaišku kokio dydžio reikės ir t. t. Ten mums patarė pirmiausia apsiprasti su leliuku, o pirmą mėnesį naudoti kokias nors ekologiškesnes vienkartines sauskelnes. Taigi, man visai patiko, kad nebruko nieko pirkti per prievartą.

O dabar apie kainą. Kad tuos pampersiukus galėtum skalbti kas antrą dieną, jie spėtų išdžiūti ir t. t., į tokias pakartotinio naudojimo sauskelnes iš karto reikia investuoti nuo 500 litų (tiek kainuoja pigiausias komplektas). Už tą kainą išeina 10 tų pampersiukų, kažkiek įklotėlių ir tokios vilnonės kelnytės.

Reikia paaiškinti, kad tos sauskelnės susideda iš paties pampersiuko (yra vilnonių, kanapių-medvilnės, bambuko pluošto ir kitokio pluošto) ir įklotėlio, dedamo į to pampersiuko vidų. Kaip sužinojau, tie įklotėliai yra siuvami iš tokių pačių medžiagų kaip ir pampersiukai. Ir priklausomai nuo to, kiek leliukas sysioja, kakoja, į tą pampersiuką reikia pridėti daugiau ar mažiau tų įklotėlių. Jie irgi yra skalbiami ir naudojami daug kartų. Tie įklotėliai yra parduodami atskirai, tad jų bet kada galima nusipirkti papildomai.

Dar į tas sauskelnytes galima dėti tokį ploną ryžių popierių, kuris padeda lengviau sutvarkyti kakučius, tačiau tą popieriuką jau reikia išmesti po vieno karto.

Jei naudosime tik tas sauskelnes, bus šlapias ir leliukas, ir lova, todėl reikia pirkti dar tokias vilnones kelnytes (panašios į pėdkelnes), kurios labai gerai priglunda, o vilna nepraleidžia drėgmės, tad niekas neperšlampa.

Kaip supratau, šito komplekto turėtų užtekti kol vaikiukas pradės eiti ant puoduko, tačiau kažko nusipirkti papildymui dar tikrai reikės.

Su vyru paskaičiavome, kad pradinė suma tikrai nemaža, tačiau viliamės, kad tokia investicija tikrai atsipirks ir ilgainiui mes būsime išleidę mažiau nei pirkdami vienkartines sauskelnes. Be to, vaikiukui su natūraliomis sauskelnėmis bus daug geriau, nes jo odelės visą laiką kvėpuos.

Būsima mama

Šaltinis: pinigukarta.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

n.2011-02-25 09:49

vilna prie tokios švelnios odelės???
aš, suaugęs žmogus, vilnos pakęst negaliu…o čia kūdikis…hmmm?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras