BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Daugiausiai visuomenės simpatijų – gamtą tausojančiai darbo aplinkai

Praėjusią savaitę profesinės savanorystės projektas “Kam to reikia?!” ir “Architektūros [vaikų] fondas” surengė originaliausio mokinių sukurto darbo aplinkos modelio rinkimus. Daugiausiai visuomenės balsų surinko Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos moksleivių sukonstruotas ekologiškas ir gamtą tausojantis darbo aplinkos maketas.

Socialiniame tinkle “Facebook”, grupėje “Kam to reikia?!”, patalpintos moksleivių sukurtų darbo aplinkos maketų nuotraukos iš viso sulaukė 129 balsų. Beveik pusė jų atiteko Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos moksleivių maketui - jam simpatijas atidavė 61 gerbėjas.

Stiklinis dangoraižis su saulės baterijomis ant stogo, moderniai įrengtu darbo kambariu ir roboto formos pastatas su kabančiomis žaliosiomis poilsio zonomis, primenančiomis modernius žiemos sodus - taip idealią darbo aplinką įsivaizdavo Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Konkurso nugalėtojai teigė, kad tobula darbo aplinka neatsiejama nuo gamtos, ekologijos ir naujųjų technologijų elementų. Tačiau darbo atmosfera, vaikų nuomone, labiausiai priklauso nuo geros darbuotojų nuotaikos, o ne nuo materialių daiktų.

Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos pavaduotojo ugdymui Redo Kononenko teigimu, ugdyti ekologinį pilietiškumą ir meilę gamtai būtina nuo vaikystės, todėl mokyklai tenka labai svarbus vaidmuo supažindinant moksleivius su aplinkosaugos klausimais.

“Ekologijos klausimas tampa vis svarbesnis ne tik visuomenėje, bet ir ugdymo įstaigose. Todėl šiandien mokykloje daugiau nei bet kada rengiama įvairių akcijų ir projektų, padedančių ugdyti moksleivių ekologinį sąmoningumą”, - sakė mokyklos pavaduotojas.

Konkursą laimėjusių moksleivių sukurtą maketą įvertino ir žinomas architektas Rolandas Palekas. Architekto vertinimu, maketas - modernus ir progresyvus projektas.

“Jeigu vaikai nuo mažens įpras galvoti, kad savo aplinkoje galima atsisakyti daugelio dalykų, suaugę jie taip pat stengsis išvengti daiktų, be kurių lengvai galima išgyventi. Moksleivių sukurtas darbo aplinkos modelis - dangoraižis su saulės baterijomis bei moderniai ir minimalistiškai įrengtas kambarys - išties parodo ateities kartų progresą”, - sakė architektas R. Palekas.

Moksleivių sukurtų idealios darbo aplinkos modelių nuotraukos patalpintos socialiniame tinkle “Facebook”, grupėje “Kam to reikia?!”: http://www.facebook.com/pages/Kam-to-reikia/266653546690399.

BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras