BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Daugiau kaip 14 tūkst. berželių – užrašui „Žalgiris 600“

Šiandien Nemenčinės miškų urėdijos Arvydų girininkijoje buvo pasodinta daugiau kaip 14 tūkst. berželių iš paukščio skrydžio matomam užrašui „Žalgiris 600″ baigti kurti. Šis rekordinio dydžio užrašas buvo suformuotas praėjusį spalį šešių hektarų plote iš 7 tūkstančių eglaičių Žalgirio mūšio pergalės 600 metų jubiliejui pažymėti. Iš eglaičių pernai suformuotas raides dabar įrėmins beržų fonas.

Akcijoje dalyvavo ministras G. Kazlauskas. Zigmo Latako nuotr.

Simboliška, kaip sakė akcijoje dalyvavęs aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, kad baigiamasis miško „Žalgiris 600″ kūrimo etapas vyksta 2011-aisiais, kurie paskelbti Tarptautiniais miškų metais. Ministras pasidžiaugė, kad berželius sodino jaunoji karta - apie du šimtus Lietuvos ir kaimyninių šalių moksleivių. Jų dėmesys gamtai - geras pavyzdys bendraamžiams.

Berželius sodino ir akcijos globėja Seimo pirmininkė Irena Degutienė, projekto iniciatorius parlamentaras Petras Auštrevičius, kai kurių užsienio ambasadų vadovai ir atstovai. Šią akciją organizavo Seimo Europos klubas, Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos ir Nemenčinės miškų urėdija. Jaunuosius miško bičiulius į renginį atvežė Vilniaus, Valkininkų, Ukmergės, Ignalinos, Šalčininkų, Trakų ir kitos miškų urėdijos.

Suformuoto užrašo ilgis siekia 551 metrą, plotis - 60 metrų. „Žalgiris 600″ bus matomas net 2 kilometrų aukštyje, tad juo galės grožėtis Vilniaus oro uoste besileidžiančių ir kylančių lėktuvų keleiviai.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras