BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Daugėja gandrų kolonijų

Gamtosaugininkai pastebi, kad Lietuvoje daugėja gandrų kolonijų. Viena didžiausių aptikta Pagėgių savivaldybėje.

Dar prieš 10 metų Kucų kaimo pušinėlyje perėjo kelių šimtų kovų kolonija. Dabar čia apsigyveno garniai ir gandrai. Vien pastarųjų lizdų priskaičiuojama daugiau kaip 40. Pasak ornitologo Vytauto Jusio, tai didžiausia baltųjų gandrų kolonija Lietuvoje.

„Iki šiol buvo manyta, kad didžiausia kolonija yra Bitėnuose, bet ten vilo labo tik keliolika lizdų. Ir ne taip, kaip laikraščiai, žurnalai rašė, kad Bitėnuose 51 pora peri kolonijoje. Iš tikrųjų ne kolonijoje, o visam regioniniame Rambyno parke tiek peri”, - teigia Vytautas Jusys, Ventės rago ornitologijos stoties ornitologas.

Manoma, kad kolonija čia apsigyveno prieš pora metų. Ornitologą stebina, kad tiek daug gandrų gyvena medžiuose. Įprasta, kad šie paukščiai lizdus suka ant stulpų ar kaimo namų stogų. Be to, čia jie itin draugiški.

„Tie gandrai, kurie kolonijoje peri, kiek pastebėjau, nesipeša. Jie savo nedideles teritorijas turi, gal netgi būna viename medyje du lizdai ar net trys. O pavieniui kur yra, pešasi. Jie nelabai nori, kad virš jų teritorijos praskristų svetimi gandrai”, - sako V. Jusys.

Pasak ornitologo, iš visų Kucų kaime gyvenančių gandrų jauniklių susilaukė maždaug 25 poros. Paprastai po 3 gandriukus. Tad po kelerių metų, kai jauni gandrai sugrįš perėti, kolonija pagausės dar 70-čia paukščių.

Lietuvoje peri apie 13 tūkst. gandrų porų. Jų pasižiūrėti į mūsų šalį traukia danai. Šių metų duomenimis, Danijoje belikęs tik vienas lizdas su vienu gandru. Manoma, kad gandrai ten išnyko dėl maisto trūkumo.

Marija Gabrienė, LTV „Panorama”

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras