BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

DAROM akcijos dalyviai kviečiami ne tik rinkti, bet ir rūšiuoti atliekas

VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija” kartu su DAROM švarinimo talkos organizatoriais kviečia Kauno miesto ir Vilniaus rajono savanorius ne tik rinkti, bet ir rūšiuoti surinktas atliekas. Tokiu būdu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į atliekų rūšiavimo svarbą bei paskatinti gyventojų sąmoningumą šioje srityje.

„Lietuvos gyventojų požiūris į atliekų rūšiavimą gana atsainus. Dauguma vis dar gyvena šia diena ir net nesusimąsto, kokią žalą jų pasyvumas daro aplinkai bei jų pačių gerovei. Šiuo metu daugiau kaip 80 procentų pakuočių atliekų susidarančių namų ūkiuose iškeliauja į sąvartynus ir tik maža dalis yra perdirbama. Labai tikimės, kad atliekų rūšiavimas DAROM akcijos metu, padės suvokti, kad tai tikrai nėra sudėtinga, o atnešama nauda ženkli, tik galbūt ne visada matoma ir suvokiama. Prisidėdami prie DAROM akcijos mes ne tik norime atkreipti dėmesį į rūšiavimo naudą, bet ir išsiaiškinti su kokiomis problemomis susiduriama ir kas trukdo tam, kad rūšiavimas taptų kasdieniu įpročiu “, - sakė Pakuočių tvarkymo organizacijos direktorius Gerardas Penikas.

Akcijos savanoriams bus dalinami geltonos spalvos maišai rūšiuojamoms atliekoms: plastikinėms, stiklinėms ir metalinėms. Išrūšiuotos atliekos neiškeliaus į sąvartynus, o bus surinktos ir perdirbtos.

Akcijos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į atliekų rūšiavimo svarbą bei pasiremiant šių metų rūšiavimo akcijos patirtimi, siekti, kad kitais metais DAROM akcijos metu būtų rūšiuojama visoje Lietuvoje.

Prie rūšiavimo iniciatyvos, DAROM akcijos metu, prisijungė Kauno miesto ir Vilniaus rajono savivaldybės, komunalinių atliekų surinkimo įmonės UAB „Nemenčinės komunalininkas”, UAB „Nemėžio komunalininkas” bei atliekų tvarkymo įmonės UAB „Ecoservice”, UAB „Super Montes” ir taros supirktuvių tinklas „Eko taškas”.

Planuojama išdalinti per 7 tūkstančius atliekų rūšiavimui skirtų maišų ir informacinių lipdukų su užrašu „Renku ir rūšiuoju”, siekiant informuoti, kaip tai tinkamai daryti.

BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras