BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Darom 2010 įvyks balandžio 17 d.


Darom 2010, tai Darom 2008 ir Darom 2009 tęstinis projektas, kurio pagrindinis tikslas - skatinti Lietuvos gyventojų ekologinį mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes ir žmonių lygiavertiškumo suvokimą.

Darom 2010 - tai platesnis projektas nei Darom 2009, kurio metu gamtos tvarkymą bus siekiama suderinti su edukacine programa ir interaktyviaisiais mokymais, susijusiais su pilietiškumu ir ekologija.

Darom 2010 organizacine prasme bus gerokai sudėtingesnis projektas už savo pirmtakus, reikalausiantis daug organizacinių pastangų ir resursų. Darom 2010, balandžio 17 d. turės per tūkstantį švarinimo taškų visoje Lietuvoje arba vieną tašką kiekvieniems 65 kvadratiniams kilometrams Lietuvos teritorijos. Kiekvienam Darom taškui prireiks trijų koordinatorių arba trijų tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje. Šie žmonės turės būti paruošti ir apmokyti, ir su jais turės būti palaikomas nuolatinis ryšys. Šiukšlių išvežimas iš tūkstančio Darom taškų taip pat bus sudėtingas logistinis uždavinys, kuriam prireiks daug žmogiškųjų ir materialinių resursų.

Į Darom 2010 Žaliuosius mokymus bus įtraukti ir aplankyti visi Lietuvos miestai ir rajonai. Lietuvoje kaip ir kitose pasaulio valstybėse viena svarbiausių ekologinių problemų priežasčių - žmonių nežinojimas ir abejingumas. Sieksime, kad Lietuvos gyventojai ir ypač ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus žmonės, pradėtų mąstyti „žaliai”, įgyvendintų ekologinius projektus, atsakingai elgtųsi gamtoje, nešiukšlintų ir taupiai naudotųsi gamtos resursais.

Interaktyviuoju, netradiciniu būdu, pasitelkdami į pagalbą žinomus Lietuvoje žmones, aktorius, moksleiviams skaitysime paskaitas apie ekologijos svarbą mūsų gyvenime. Šie mokymai sklis per visą Lietuvą ir užtruks 2-3 mėnesius. Visų šių mokymų kulminacija - Darom 2010 - visuotinė talka Lietuvoje. Darom 2009 talkoje dalyvavo per 70 tūkst. žmonių bei buvo surinkta virš 10 tūkst. tonų atliekų. Darom 2010 talkos metu bus ne tik tvarkoma aplinka, bet ir sodinami medeliai, keliami inkilai ir t.t.

Rugpjūčio mėnesį Lietuvoje jau antrąsyk įvyks Tarptautinė Baltijos jūros tvarkymo akcija, kurios tikslas - švaresnė Baltijos jūra ir jos pakrantės. Akcijos metu visos Baltijos jūros valstybės, jų piliečiai ir organizacijos vieningai rinks buitines, chemines, organines atliekas iš Baltijos jūros ir pakrančių.

Šįkart, pasitelkdami edukacinę mokymų programą bei kitas organizuojamas akcijas ir projektus, mes tikimės, kad Darom 2010 dalyvių skaičius viršys 100 tūkst. ir bus surinkta dar daugiau tonų šiukšlių nei pernai. Su šia programa skatinsime žmonių ekologinį mąstymą, pilietiškumą, benruomeniškumą, demokratiškumą ir suvokimą, kad visi akcijos metu turi lygias galimybes pasitarnauti gražiausiems Lietuvos kampeliams, pasijusti vertingais ir svarbiais individais.

Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras