BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dar viena peticija prieš GMO


Visai neseniai kvietėme pasirašyti peticiją prieš GMO Europos sąjungoje. Ji buvo skirta EK prezidentui Chosé Manuel Barroso. Peticiją jau pasirašė virš 500 000 žmonių. Šį kartą kviečiame pasirašyti dar vieną peticiją, kuri yra skirta mūsų šalies aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui.

Gerb. Lietuvos Respublikos aplinkos ministre,

Europos Komisijos prezidentas JM Barroso ir Sveikatos komisaras Dalli pirmą kartą per 12 metų patvirtino naujus leidimus auginti genetiškai modifikuotus pasėlius ES. Jų sprendimas kelia grėsmę mūsų sveikatai ir aplinkai. Aš prašau Jūsų apsaugoti mano vartojamą maistą nuo genetiškai modifikuotų produktų.

Europos Komisija nusprendė nekreipti dėmesio į žmonių sveikatos ir gamtos saugumo užtikrinimą ir neatsižvelgė į didesnės Europos gyventojų dalies valią šiuo klausimu. Šis žingsnis įrodo man, kad ES Komisija savanaudiškai ir neatsakingai pasiduoda lobistų įtakai ir pramonės pelną laiko svarbesniu nei savo pareigą atstovauti Europos piliečių valią ir užtikrinti jų saugumą.

Dabartinė sistema, vertinanti genetiškai modifikuoto maisto ir pasėlių įtaką žmonių sveikatai ir aplinkos saugumui, yra iškreipta ir neveiksminga. 2008 m. gruodžio mėn visos ES valstybės narės vieningai nusprendė, kad Europos Komisija tinkamai neįgyvendina ES teisės aktų dėl GM pasėlių ir dabartinis GM rizikos įvertinimas turi būti tobulinamas. Komisija negali suteikti leidimų auginti GM pasėlių, kol šie esminiai teisiniai reikalavimai nėra tinkamai įgyvendinami.

Dar daugiau, nepriklausomų mokslininkų atliekami tyrimai akivaizdžiai paneigia GMO saugumą, deklaruojamą suinteresuotų genetinės inžinerijos kompanijų. Mitybos įpročių pokyčiai visuomenėse (pvz., JAV ir Kinijoje), kai pereinama nuo natūralaus maisto prie sintentiniais priedais prifarširuoto ar produktų iš genetiškai modikuotų augalų vartojimo, sukėlė nutukimo, diabeto, alerginių susirgimų bei išsigimimų protrūkius. Šiuo laišku prašau užkirsti kelią tokiai Lietuvos ateičiai.

Aš raginu vykdyti visų GM maisto ir pasėlių moratoriumą, ir Lietuvos vardu prašau kategoriškai nepritarti jokiems siūlymams, susijusiems su GM pasėlių auginimu Lietuvoje.

Rizika, kurią genetiškai modifikuoti pasėliai kelia žmonių ir gyvūnų sveikatai bei aplinkai nebuvo pakankamai įvertinta. Neigiamas ekonominis ir socialinis GM pasėlių poveikis mūsų visuomenėje yra ignoruojamas. Aš noriu Lietuvos ateities be GMO, noriu įvairovės žemės ūkyje, noriu stiprios ekologiško ūkininkavimo skatinimo sistemos Lietuvoje siekiant užtikrinti sveiką maistą mums ir mūsų vaikams.

Prašau užtikrinti, kad žmonės, ūkininkai ir aplinka būtų visiškai apsaugoti nuo genetiškai modifikuotų kultūrų, ir, kad mūsų teisė į genetiškai nemodifikuotų maisto produktus ir žemdirbystę būtų gerbiama Europos Komisijoje.

Peticiją galima pasirašyti spustelėjus ant šios nuorodos.

Tai nieko nekainuoja, bet galbūt pasitarnaus visos Europos sąjungos gyventojams.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

GMO2010-05-10 17:05

Aš manau tik neišmanėliai gali būti prieš GMO. Tai pati saugiausia ir ekologiškiausia priemonė didinti derliui iš visų iki šiol žmonijos išrastų. Tai yra daug sagiau negu bet kokios rūšies trašos. Žmogaus nevaldomos genų modifikacijos vyksta natūralioj gamtoj kiekvieną sekundę beprotiškais kiekiais. Kiekvienas gyvūnas turi skirtingus genus ir niekas netikrina kiaulės genų kombinacijų prieš ją skerdžiant. Virškinimo metu visa genų struktūra yra sėkmingai suvirškinama ir net teoriškai negali būti jokio poveikio organizmui nuo genų išsidėstmo tvarkos DNR grandinėje. Visa propaganda prieš genų inžinerija yra arba visiškas neišmanymas arba komerciniais tikslais skleidžiama propaganda. Visi judėjimai nukreipti prieš genų inžineriją yra nukreipti ir prieš Lietuvos gerovę. Tai yra sritis kurioje mes turėtume dirbti daugiausiai ir tapti pasauliniais lyderiais.

Senis2010-06-02 13:25

Labai įdomi tema, bet gaila, kad apie tai daugiausia kalba toje srityje neišmanantys žmonės. Aišku, kad veikiant piktybiškai, galima įterpti pačius įvairiausius genus, padarnčius maistą nuodais. Veikiant humaniškai, prieš gamtą, žmogų ir Dievą atsakingai,bus pasiekiami patys geriausi rezultatai, atnešantys naudą žmonijai. Žmonės, nepasiduokite populistų keliamoms provokacijoms.

mama2011-02-17 17:14

Amerikonas Jeffry M. Smith parase knyga Seeds of deception - Apgaules seklos. Jis surinko daug faktu ir irodymu bei kalbejosi su daugeliu zmoniu dirbusiu su GMO Amerikoje. Paziurejau ka jis kalba http://www.youtube.com/watch?v=94d-KVorSHM&feature=related
Pasirodo GMO maisto genai nera suvirskinami pilnai ir ju lieka labai daug, jie gali ir daugumoje atveju jungiasi su virskinimo organu lastelemis, bakterijomis esanciomis musu virkinimo trakte, skatina spartu augliu augima…. GMO salutiniai poveikiai yra VISADA nevaldomi stebinantys nenuspejami. GMO = alergija, toksinai, virksinimo problemos, veziniai susirgimai, nevaisingumas, atsaprumas antibijotikams. Amerikoje GMO yra didziuliai pinigai ir didziule korupcija. Labai tikiuosi kad Lietuvoje bus kitaip. Ir kaip galima manyti kad GMO soja ir kt., atsparus Rounupui, pripurksti juo bus nenuodingi zmogui? Kaip galima isprievartauti braske su zuvimi! Cia tas pats kas abortai, pedofilizmas, zoofilizmas…. Vertinu tokius dalykus kaip nusikaltima zmonijai, genocida ir panasiai. Zmones atsakingi uz GMO turetu buti nuteisti ir tikiuosi viena diena taip ir bus. Juk anuku sveiku nepamatysim zmones! Kokia ten Mikaldos pranasyste ar pamenate “Vargas nescioms ir gimdancioms”. Nesupratau iki siol - tai yra butent tai - sveiku zmoniu po poros kartu neliks jei ir toliau sitaip. Visi vartokim antibijotikus prie menkiausiu slogu, purksim savo gelytes Detciu, kviecius Roundapu kad greiciau sunoktu, valgykim soja ir jos leticina (sokolade, duonoje, surelyje….) patresta tuo paciu Roundapu ir nesirkim, mirkim sava mirtim, sulaukim daug sveiku protingu vaiku…..Absurdas. Dievas manau ne siaip sau sukure piktzoles ir kitokias kliutis i greita ir patogu gyvenima - to matyt reikia musu sieloms, reikia deti pastangas kad darytumemes geresni. Geresniais netampsime is gero gyvenimo - tam vargo reikia patirti….. ech susimasciau apie tai tik artimam zmogui susirgus veziu….. Kame gyvenimo prasme zmones? Ogi tikrai neturtuose - o sielos tobulinime.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras