BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Danijos ūkininkas išgydė savo kiaules, iš jų mitybos pašalinęs GMO

Danijos ūkininkas sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo po to, kai paskelbė paprastą savo kiaulių gydymo metodą - jis iš gyvulių mitybos pašalino genetiškai modifikuotus (GM) organizmus, praneša britų Mokslo ir visuomenės institutas.

Žurnalui „Efektyvus žemės ūkis” (dan. „Effektivt Landbrug”) ūkininkas Ib Borup Perdersonas papasakojo, kaip jo kiaulės kentėjo nuo daugybės negalavimų, įskaitant lėtinį viduriavimą, apsigimimus, reprodukcines problemas, apetito sumažėjimą, pilvo pūtimą, skrandžio opas ir pan., o paršeliai gimdavo mažesni ir silpnesni. Tai buvo ne tik gyvulių, bet ir ūkininko problema - mažėjo ūkio pelningumas, o kiaulių gydymas pareikalavo didelių išlaidų.

Tačiau prieš metus I.B. Perdersonas pradėjo domėtis moksliniais tyrimais, kurie sieja GM maisto produktus ir herbicidus su įvairiais sveikatos sutrikimais. Ilgai negalvodamas, ūkininkas nusprendė nustoti šerti savo gyvulius GM sojos pupelėmis, pakeisdamas jas žuvies miltais ir natūraliomis sojos pupelėmis. Jau po dviejų dienų I.B. Perdersonas pastebėjo naujo mitybos režimo naudą kiaulių sveikatai. Štai keli pagrindiniai pastebėjimai:

1. Per dvi dienas viduriavimas beveik išnyko, o prieš tai antibakteriniai vaistai turėjo būti naudojami kasdien.

2. Po to, kai buvo pakeista mityba, nė vienas gyvulys nenugaišo dėl pilvo pūtimo ar skrandžio opų. Prieš tai, būtent dėl šių simptomų, ūkininkas prarasdavo mažiausiai po vieną kiaulę per mėnesį, o iš viso per dvejus metus krito 36-ios.

3. Nė viena kiaulė nenugaišo dėl apetito praradimo, nors dar pernai dvi kiaulės nudvėsė būtent dėl šios priežasties.

4. Kiaulės, maitinamos GM produktais, vidutiniškai susilaukdavo dešimties paršelių, tačiau, pakeitus mitybą, paršelių skaičius išaugo iki 12-14.

5. Paršeliai augo didesni ir stipresni.

Šie pastebėjimai yra dar vienas įrodymas, kad biotechnologijų kompanijos, skatinančios GM organizmų plėtrą bei naudojimą, nuslėpė jų neigiamą poveikį sveikatai. Tikėkimės, kad ateityje daugiau ūkininkų paseks I.B. Perdersono pavyzdžiu, ir kad tai bus grandininės reakcijos, galutinai išbraukiančios bet kokius GM produktus iš mūsų gyvenimo, pradžia.Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Pro Vita nr. 30 | Voruta2012-07-20 12:04

[...] http://ekologija.blogas.lt/danijos-ukininkas-isgyde-savo-kiaules-is-ju-mitybos-pasalines-gmo-21242.h... *** Biotechnologijų kompanija „Syngenta“ sąmoningai nuslėpė mirtiną GM kukurūzų žalą gyvuliams. http://ekologija.blogas.lt/biotechnologiju-kompanija-„syngenta“-samoningai-nuslepe-mirtina-gm-kukuruzu-zala-gyvuliams-21240.html *** GMO kasdien ant mūsų stalo. http://ekologija.blogas.lt/gmo-kasdien-ant-musu-stalo-21255.html [...]

Rašyti komentarą

Tavo komentaras