BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dalis JAV ūkininkų gali nustoti auginti GMO dėl prastų derlių

Kai kurie Jungtinių Amerikos Valstijų ūkininkai svarsto galimybę grįžti prie įprastinių pasėlių po to, kai dėl padidėjusio kenkėjų atsparumo ir nederliaus GM augalai davė mažesnius derlius visame pasaulyje nei jų genetiškai nemodifikuoti kolegos. Ūkininkai JAV papildomai moka maždaug 100 dolerių akrui (~0,4 ha) už GM sėklas, ir daugelis abejoja, ar toliau matys GMO naudojimo naudą.

Nuotr. iš ugandaninsomniac.wordpress.com

„Viskas dėl sąnaudų ir naudos analizės“, – sakė ekonomistas Dan Basse, Amerikos žemės ūkio tyrimų bendrovės AgResource prezidentas.

„Ūkininkai moka papildomai už technologiją, bet gauna derlių, kuris yra ne geresnis nei prieš 10 metų. Jie pradeda savęs klausti, kodėl išleidžia papildomai pinigų už technologiją.“

Viena iš didžiausių problemų su GMO sėklomis JAV yra ta, kad nors buvo tikimasi, jog praeis 40 metų, kol kenkėjai pradės įgauti atsparumą, tokie kenkėjai kaip lapgraužiai (angl. corn rootworm) įgijo atsparumą GM augalams vos per 14 metų.

„Kai kurie iš šių vabalų valgys GM augalus ir tai juos apsargdins, bet nenužudys. Tai prasideda nuo nedidelių šalies kampelių, bet vėliau tampa plačiau paplitę.“

„Mes svarstome grįžti prie ankstesnio auginimo siekiant tai kontroliuoti“, sakė D. Basse. „Dabar aš vėl naudoju insekticidus.“

Viena iš problemų, jei ūkininkai vėl norės pradėti auginti genetiškai nemodifikuotus augalus, bus sėklų prieinamumas, sakė jis, kadangi apie 87 % JAV ūkininkų sėja genetiškai modifikuotas sėklas.

Praėjusiais metais geriausią pasėlių derlių gavusios šalys buvo Azijoje, ypatingai Kinija, kurioje ūkininkai nenaudoja GM sėklų.

Parengta pagal:

US farmers may stop planting GMs after poor global yields

www.gmo.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras