BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Čepkelių rezervate aptikta Lietuvoje nauja grybų rūšis

Dar 2009 metais, ankstyvą pavasarį, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausioji specialistė - ekologė dr. O. Grigaitė aptiko grybą, kurį vėliau prof. E. Kutorga apibūdino, kaip Pseudoplectania sphagnophila (Pers.) Kreisel. Lietuviškai grybas galėtų vadintis kimininis juodaausis. Lietuvoje jis rastas pirmą kartą. Europoje šis grybas aptiktas tik keliose šalyse ir visur jis yra labai retas. Auga pelkėse ant kiminų.

Reikėjo pakartotinio atradimo patvirtinimui. Šį pavasarį, po bendrų mokslininkių trijų dienų pastangų, grybininkei dr. Redai Iršėnaitei pavyko pirmajai aptikti slapuką. Vėliau dr. Onutė Grigaitė jų rado jau apie dvidešimt. Šio grybo funkcija dar neištirta, bet be abejonės ji svarbi ir niekuo nepakeičiama, kaip ir visų kitų organizmų. Tikimės, kad mokslininkai, ištyrę naują radinį, pateiks daugiau žinių apie šio grybo funkciją pelkių ekosistemoje.

Labai, prašome suradus nepažįstamą grybą ar kokį kitą augalą jo nerauti, neskinti. Geriau išsaugokime įspūdžius atmintyje ar įamžinkime fotonuotraukoje.

Džiugaus atradimo džiaugsmo gamtoje linkime Saugomų teritorijų darbuotojams, mokslininkams ir lankytojams.

Grybas galėtų būti vadinamas kimininiu juodaausiu. R. Iršėnaitės nuotr.

Grybas galėtų būti vadinamas kimininiu juodaausiu. R. Iršėnaitės nuotr.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras