BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Brangiausia rūšiavimo konteinerių aikštelė – Baltijos jūrai saugoti

Šį ketvirtadienį, liepos 14 d., 14 val., Vilniuje prie Baltojo tilto dešiniajame Neries krante bus atidaryta jau parengta naudoti brangiausia ir moderniausia MOLOK DOMINO požeminių rūšiavimo konteinerių aikštelė. Tai pirmoji ir vienintelė tokio tipo rūšiavimo konteinerių aikštelė Lietuvoje, jos įrengimu ir priežiūra rūpinasi Vilniaus atliekų vežėjas UAB “VSA Vilnius”, projekto vertė - 50 tūkst. Lt.

Kharlosluz nuotr.

Rūšiavimo aikštelės įrengimo Neries krante tikslas - mažinti taršą Neryje bei Baltijos jūroje. “Čia įrengti rūšiavimo aikštelę pasižadėjome dar pernai Helsinkyje, dalyvaudami Tarptautiniame forume dėl Baltijos jūros ekologijos problemų, - sakė Jurgita Petrauskienė, UAB “VSA Vilnius” direktorė. - Pagrindinė Helsinkio forumo idėja buvo ta, kad Baltijos jūrai reikia ne tik kalbų, bet ir konkrečių veiksmų”.

Tuomet apie 100 įvairių Europos nevyriausybinių organizacijų ir verslo įmonių viešai prisiėmė 140 konkrečių projektų-įsipareigojimų, visų jų tikslas - skatinti Baltijos jūros apsaugą ir pagerinti jos ekologinę būklę.

Požeminių konteinerių aikštelės įrengimo darbai truko apie metus. “Su Vilniaus miesto savivaldybe derinome vietą, gavome visus reikalingus leidimus, teko bendradarbiauti net su archeologais, tik tuomet galėjome pradėti kasimo darbus”, - pasakojo Jurgita Petrauskienė.

Pasak įmonės vadovės, siekiant sumažinti taršą toje teritorijoje į rūšiavimo procesą norima įtraukti ir miesto tarnautojus, ir gyventojus, ir miesto svečius. “Jei tai pavyktų, ir dėl tinkamos infrastruktūros bei gyventojų sąmoningumo į Nerį patektų mažiau šiukšlių, mažiau kenktume ir Baltijos jūrai”, - sakė ji.

Oficiali rūšiavimo aikštelės atidarymo pradžia - 2011-07-14 14.00 val.

Vieta: Dešinysis Neries krantas šalia Baltojo tilto (Ties paplūdimio tinklinio aikštelėmis)

Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos prezidentūros bei Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, bendrovės “VSA Vilnius” vadovai, Suomių kompanijos “Molok” atstovai.

BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras