BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Brakonieriams – didesnes baudas

Šiandien aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pristatė Seimui Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisų, numatančių didesnes baudas brakonieriams, projektą. Šioms Aplinkos ministerijos parengtoms pataisoms yra pritarusi Vyriausybė. Pataisos įteisintų galimybę aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams konfiskuoti pažeidėjui nepriklausančius nusikaltimo įrankius, pavyzdžiui, šaunamąjį ginklą, kilpą, spąstus, tinklus ar meškeres. Šiuo metu pažeidus įstatymą su kitam asmeniui priklausančiu įrankiu, šis nėra konfiskuojamas, o pažeidėjas atsiperka tik pinigine bauda.

Pataisomis siūloma įteisinti ir baudas už ne mėgėjų žvejybos įrankių gaminimo, naudojimo bei įsigijimo tvarkos pažeidimus. Už neteisėtai laikomus žvejybos įrankius būtų skiriama bauda nuo 500 iki 1 tūkst. litų ir taikomas jų konfiskavimas.

Numatoma griežtinti bausmes ir neteisėtai medžiojantiems. Juos siūloma bausti nuo 2 tūkst. iki 5 tūkst. litų konfiskuojant medžioklės įrankius ir transportą, naudojamą sumedžiotiems gyvūnams vežti, arba atimti teisę medžioti nuo 3 iki 5 metų konfiskuojant visus įrankius ir transporto priemones.

Pataisomis nustatomos griežtesnės sankcijos už kliudymą vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno garbės ir orumo įžeidimą. Pareigūno garbę ir orumą įžeidusius asmenis numatoma bausti nuo 1 tūkst. iki 3 tūkst. litų administracine bauda, šiuo metu nustatyta bauda yra 100-500 litų.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras