BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

BirdLife International mini devyniasdešimties metų sukaktį

Idėjos veda pasaulį į priekį. Būtent tai ir nutiko 1922 m. birželio 20 d. vidurdienį, kuomet žinomų žmonių, atstovaujančių skirtingas šalis, grupelė susitiko Londone, privačiuose Jungtinės Karalystės finansų ministro namuose. Vienijami aistros paukščiams, jie bendrai nusprendė, kad tik tarptautinės ir koordinuotos akcijos gali efektyviai daryti įtaką augančiai prekybai paukščių plunksnomis ar kitoms, įvairiuose kontinentuose migruojantiems paukščiams kylančioms grėsmėms.

„Tai buvo pirmos pasaulyje tikros tarptautinės gamtosauginės organizacijos gimimas”, - taip šį faktą ir Tarptautinės paukščių apsaugos tarybos (TPAT), vėliau reorganizuotos į BirdLife International, įkūrimą po kelių dešimtmečių apibūdino žinomas ornitologas, profesorius Kay Curry-Lindahl.

Vėlesniais dešimtmečiais, sparčiai plėtojantis pramonei ir augant žmonių populiacijai, didėjo ir tapo sudėtingesnės gamtosauginės problemos. Tai nulėmė poreikį 1993 m. įsteigti didžiausią tarptautinę, partneryste paremtą narių organizaciją - BirdLife International, kuri šiuo metu vienija 116 pasaulio šalių nacionalines gamtosaugines organizacijas. Pastarosios savo veiklas planuoja ir akcijas organizuoja, daugiausiai, nacionaliniame ar vietiniuose lygmenyse, tačiau šios veiklos daro globalų poveikį.

Dr T. Gilbert Pearson, TPAT steigėjas ir pirmasis prezidentas (1922-1938).

Dr T. Gilbert Pearson, TPAT steigėjas ir pirmasis prezidentas (1922-1938).

„BirdLife International 90-ies metų jubiliejus suteikia progą įvertinti bendrus pasiekimus ir geriau planuoti mūsų ateities planus”, - sako BirdLife vykdomasis direktorius Dr. Marco Lambertini. Jis taip pat pažymi, kad daug kas pasikeitė per devyniasdešimt metų, bet fundamentalūs dalykai išliko.

„Tarptautinio bendradarbiavimo poreikis dar labiau išaugo, todėl mums būtina stiprinti vietinius gamtosauginius pajėgumus visame pasaulyje. Tai tiesiog akivaizdu šiuo metu, tačiau anksčiau atrodė taip nerealu”, - komentuoja Dr. Lambertini.

BirdLife partneriai visame pasaulyje šį jubiliejų paminės savo žurnaluose spausdindami išsamius straipsnius bei publikuodami kitokią medžiagą apie organizacijos veiklą ir partnerystės pasiekimus, paminint artėjantį pasaulinį BirdLife partnerių kongresą Otavoje, Kanadoje, kuris vyks ateinančių metų birželį.

BirdLife istorijos pradžioje tebuvo dešimtys aktyvių gamtosaugininkų, šiuo metu jų skaičius peržengė milijoninę ribą su dešimtimi milijonų rėmėjų. Tačiau mes visi turime būti dėkingi saujelei žmonių, kurie 1922 m. birželio 20 d. vidurdienį susirinko įsteigti Tarptautinę paukščių apsaugos tarybą.

Ateinančiais metais mes minėsime kitą „gimtadienį” - sukaks 20 metų kuomet TPAT buvo reorganizuota į pirmąją pasaulinę visuomeninę narių ir vietinių/nacionalinių gamtosauginių organizacijų partnerystę - BirdLife International.

„Esu įsitikinęs, kad visi mes nusipelnėme būti šios nepakartojamos partnerystės dalyviai”, - pabrėžė Dr. Lambertini.

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras