BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bičių aviliai ant parlamento stogo

Prancūzijos nacionalinė asamblėja dūzgia tikrąja šio žodžio prasme, mat ant parlamento stogo pastatyti aviliai.

Bites dažniausiai galima išvysti kaime, bet Paryžius - ne pirmas miestas, kuriame apgyvendinti darbštieji vabzdžiai. Prancūzijos bitininkų draugijos vadovas Thierry’s Duroselle’as, sumanęs apgyvendinti bites ant parlamento stogo, nemano, kad jos pakeis šalies valdymo sistemą, bet tikina, kad jų darbštumas žmonėms gali būti puikus pavyzdys.

„Manau, tai puiki proga priminti žmonėms ir politikams, kokios svarbios yra bitės. Jos ne tik neša medų, bet ir apdulkina augalus. Tai jų nuopelnas, kad turime įvairiausių vaisių, daržovių, grūdų. Bitės labai svarbios”, - sakė Prancūzijos bitininkų draugijos vadovas.

Jungtinės Tautos patvirtino šiuos žodžius - bičių ir kitų augalų apdulkintojų darbas per metus įvertintas 153 mlrd. JAV dolerių. Prancūzijos parlamentarai pabandė palyginti save su bitėms.

„Mes taip pat labai intensyviai dirbame. Tiesa, medaus nenešame. Iš trijų bičių šeimų galime gauti nuo 100 iki 150 kilogramų medaus per metus. Kai ateis lankytojų, ypač vaikų, galėsime juos vaišinti, dalysime medų labdarai”, - sakė Prancūzijos nacionalinės asamblėjos vicepirmininkas Laurence`as Dumont’as.

Prancūzijos nacionalinė asamblėja dūzgia tikrąja šio žodžio prasme, mat ant parlamento stogo pastatyti aviliai. Rimanto Dovydėno pieš.

Prancūzijos nacionalinė asamblėja dūzgia tikrąja šio žodžio prasme, mat ant parlamento stogo pastatyti aviliai. Rimanto Dovydėno pieš.

Ant Prancūzijos nacionalinės asamblėjos stogo įsikūrusios bitės nebus vienišos dideliame mieste. Jos Paryžiaus parkuose ieškos nektaro ir neš jį į avilius kartu su bitėmis, gyvenančiomis ant vieno iš Paryžiaus operos teatrų ir prabangaus restorano stogo. Bites „parlamentares” prižiūrės šeši Nacionalinės asamblėjos darbuotojai. Ant stogo prie bičių jie dirbs tuo metu, kai nereikės „dūgzti” drauge su įstatymų leidėjais.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras