BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Beglobių gyvūnų skaičių esą sumažintų sterilizavimo prievolė

Specialistų teigimu, vienintelis būdas pažaboti žiaurų elgesį su naminiais gyvūnais - jų vislumo mažinimas.

Veterinarijos specialistai tvirtina, kad rengiamame įstatymo projekte numatyta prievolė gyvūnų veisimu neužsiimantiems gyventojams kastruoti ar sterilizuoti savo augintinius.

„Neša ir maišuose, ir kaip tik šiandien paskambino žmonės, kad miške palikti šeši kačiukai. Vakar skambutis buvo, kad akli šuniukai miške palikti. Juos užkasinėja žudo, kitaip tyčiojasi. Jų yra tiesiog per daug ir sterilizacija yra vienintelė išeitis, mažinanti beglobių skaičių”, - komentuoja Gyvūnų globos organizacijos vadovė Vesta Auškalnienė.

Šiuo metu, ši ir kai kurios kitos gyvūnų globos įstaigos nemokamai sterilizuoja laukines kates. Kartkartėm, sukaupę daugiau lėšų, savanoriai siūlo dalinai apmokėti ir naminių šunų bei kačių kastracijos išlaidas.

„Tai būna dažnai kasdieninėje mūsų praktikoje, kai ateina žmogus ir sako: „Va, katė buvo pabėgusi ir aš jaučiu, kad ji storėja.” Pažiūrim, galbūt ji nėščia ir tikrai randam ten vaisių. Ir žmogus prašo pavėluotai daryti sterilizaciją nėščiai katei. Ir tenka padaryti”, - pasakojo veterinaras Jakovas Šengaudas.

Veterinarijos gydytojas sako, kad kai kuriose vakarų Europos valstybėse ir Jungtinėse Amerikos Valstijose neveisti laikomų šunų ir kačių sterilizacija ir kastracija - savaime suprantamas dalykas. Tokiu būdu šeimininkai išvengia ne tik nereikalingų rūpečių su palikuoniais, bet ir būdingų susirgimų bei nepageidaujamo gyvūnų elgesio.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai jau rengia naują Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo projektą, pagal kurį sterilizuoti reikėtų ne tik benamius, bet ir naminius šunis bei kates.

„Numatyta prievolė: arba kastravimas, arba laikymas gyvūno ir naujų savininkų suradimas palikuonims, jaunikliams. Tai turėtų būti prievolė, nes šiuo metu esanti situacija netenkina gyventojų, kurie gyvena didesniuose ar mažesniuose miestuose. Be to, gyvūnų teisės yra pažeidžiamos”, - sakė Vaidotas Kiudulas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjas.

Atsakomybė už šios prievolės įgyvendinimą tektų savivaldybėms, kurios šiuo metu rūpinasi gyvūnų globos tarnybų išlaikymu ir dažniausiai tiesiog apmoka beglobių ir pamestų augintiniu numarinimą.

Kai kurių užsienio šalių praktika rodo, kad veisti laikomų gyvūnų šeimininkai tiesiog griežčiau kontroliuojami ir daugiau apmokestinami.

Lina Laurinaitytė, LTV naujienų tarnyba

Šaltinis: lrt.lt

—–

“Ekonaujienų” redakcijai įdomu, ką apie tai mano skaitytojai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras