BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Baltųjų rūmų pievelėje suvešės daržas


Foto (c) lrt.lt
Obamų šeima daržoves augins pati,
Baltųjų rūmų pievelėje įrengtame darže.

Pirmoji JAV ponia Michelle Obama pietinėje Baltųjų Rūmų pievelėje ketina įrengti nedidelį daržą, kuriame augins daržoves savo šeimos stalui. Prižiūrėti daržoves, žoleles ir salotas jai padės vietinių pradinių mokyklų moksleiviai, praneša BBC.

Sveiko maitinimosi amerikiečių šeimose propagavimas tapo pirmosios ledi darbotvarkės dalimi. Ji pažadėjo, jog daržą ravėti jai padės visa šeima, netgi JAV prezidentas Barackas Obama.

M. Obama mano, kad tokiomis idėjomis susidomėję vaikai jas skleis ir kitiems. „Tikiuosi, kad padedant vaikams, pradėsime auklėti kitus jų šeimos narius, o vėliau ir bendruomenes“, - teigė ji.

Naujam daržui skirtas maždaug 102 kvadratinių metrų ploto žemės lopinėlis bus matomas ir iš gatvės.

Darže Obamos ketina auginti apie 55 rūšių daržovių, tarp jų – špinatus, lapinius runkelius ir kopūstus, kelių rūšių salotas. Ten bus ir egzotiškesnių augalų – kalendrų, aitriųjų pipirų, juozažolių, anyžių. Augalų sąrašą sudarė Baltųjų rūmų vyriausiasis virėjas, kuris juos naudos ruošdamas valgį Obamų šeimai ir svečiams.

Tokia pirmosios JAV šeimos iniciatyva sulaukė vietinio judėjimo, skatinančio ir mokančio žmones, kaip užsiauginti sau maisto, palaikymo.

Daugiau kaip 100 tūkst. žmonių internete pasirašė peticiją, raginančią Obamas atkurti Baltuosiuose rūmuose buvusį daržą. 1800 metais daržą turėjo ir Johnas Adamsas, pirmasis Baltuosiuose rūmuose gyvenęs JAV prezidentas.

Praėjusiame amžiuje, Eleanora Roosevelt Antrojo pasaulinio karo metais pasodino „pergalės daržą“, o Clintonų šeima turėjo nedidelį daržą ant stogo, kuriame augino žoleles ir daržoves.

lrt.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras