BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Baltijos šalys sužiuro į elektromobilius

Estijos vyriausybei paskelbus ambicingus planus savo neišnaudotus CO2 taršos leidimus su Japonijos korporacija “Mitsubishi” išmainyti į 507 elektromobilius, panašių minčių pasigirsta ir Lietuvoje. “Yra tokių ketinimų, tik dar anksti apie tai kalbėti, tai dar ne konkretūs planai”, - sako Lietuvos elektromobilių asociacijos valdybos pirmininkas Laurynas Jokužis. Pasak jo, norima mainais į leidimus pirkti arba elektra varomų miesto autobusų, arba, panašiai kaip Estijoje, lengvųjų automobilių, skirtų valstybės įstaigoms.

Tačiau Lietuvai kol kas nėra pavykę suderėti nė dėl vieno perteklinio taršos leidimo pardavimo kuriai nors stiprią pramonę turinčiai ir tokių leidimų stokojančiai pasaulio valstybei - nors jau šiemet biudžetą iš šio šaltinio planuojama papildyti net 500 mln. Lt.

Tuo tarpu Estijos vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė sėkmingai suderėjusi su “Mitsubishi” dėl 10 mln. vienetų taršos leidimų pardavimo. Mainais japonai ne tik patieks Estijai “žaliųjų” automobilių, bet ir įrengs 250 jų įkrovos punktų visoje šalyje.

veidas.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Darius2011-05-31 07:04

Štai jum ir estai, kuriuos mėgstam vadinti lėtais. Lenkia mus jau ne metais ar dviem, o gal net visais 10! Šaunuoliai kaimynėliai, gal Jūsų pavyzdys duos impulsą ir mūsų PROTAMS imtis veiksmų, o ne tik gražiai kalbėti, kad neva ir mums rūpi aplinką, kurioje gyvena žmonės ir bendrai visą Žemelė.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras