BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Baltarusija statys atominę elektrinę

Žemėlapis. Atominiai reaktoriai pasaulyje

(c) International Nuclear Safety Center
(Norėdami pamatyti interaktyvų žemėlapį spauskite čia)

Baltarusija ruošiasi statyti atominę elektrinę 20 kilometrų nuo Lietuvos sienos ir 50 kilometrų nuo Vilniaus. Elektrinei baltarusiai pasirinko vietą tarp Astravo bei Michailiškių ir Gervėčių kaimų ant Neries kranto.

Lietuviai piktinasi, kad elektrinė bus statoma prie Lietuvos valstybės sienos, tačiau pamiršta, kad patys Ignalinos AE yra pastatę prie pat Baltarusijos ir Latvijos sienos. Iki Baltarusijos telieka 3-4 kilometrai, o atliekų saugojimo aikštelę planuojama įrengti 0,5 km nuo Baltarusijos sienos. Iki Daugpilio (108 000 gyventojų) nuo Ignalinos atominės elektrinės - 30 km.

Ignalinos AE reaktorių aušinimui naudojamas Drūkšių ežero vanduo, baltarusiai ketina naudoti Neries vandenį. Neris nuo 2016 metų kai pradės veikti pirmasis Michailiškių elektrinės blokas bus šiltesnė kaip ir Drūkšių ežeras. Šiek tiek pasikeis ir vandens ekosistema. Tačiau poveikis ekosistemai turėtų būti mažesnis nei pastačius Kauno hidroelektrinę, kuri gamina žymiai mažiau energijos, bet daro didesnę žalą regiono gamtai. Lašišos pro Kauno hidroelektrinę vis dar nepraplaukia.

Lietuva ir pati vis dar planuoja statyti naują atominę elektrinę. Taip pat turėtų iškilti naujos atominės elektrinės Kaliningrado srityje ir Lenkijoje. Tarptautinė energetikos agentūra ragina visų šalių vyriausybes kovoti su klimato kaita plečiant atominės energetikos tinklą ir investuojant į atsinaujinančią energetiką. Taigi atominių elektrinių tik daugės. Pasaulyje šiuo metu yra statomas 31 naujas atominis reaktorius.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

S.P.2010-04-07 09:56

Visi kas prieš, kad Lietuvoje ir prie jos sienų stovėtų 3 Atominės elektrinės jungiasi į internetinę grupę Facebook’e : grupės pavadinimas “Aš prieš - kad Lietuvoje ir prie jos sienų būtų 3 atominės elektrinės”.
Prisijunkite.

simona2010-04-08 20:42

žmonija pati save susinaikins.

brigita2011-03-19 13:15

As pries tokius tatinius… as bijau kad nuo lietuvos sienos 20 km. o mes ten vilkaviskio rajone gyvenam… as bijau to sprogimo nes tada neliktu gyvybes. ir niekas ne nemasto kaip apsaugoti zmones..

Karolis2011-09-18 16:48

Bet tai palaukite, pažiūrėkite kiek atominių elektrinių pietvakarių, vakarų Europoje (supratau, kad žemėlapyje visi raudoni taškai žymi atomines elektrines). Kaip mes galime piknaudžiauti 3-mis atominėmis elektrinėmis, kai ten jų stovi dešimtys?

Justin2012-04-10 08:48

Man labai patinka, kaip Kubilius isivaizduoja, kad kitos šalys pirks is jo elektrą. Kokios kitos šalys? Baltarusija? Kaliningradas? Buvau praeita savaite išvažiaves maršrutu - Lenkija; Vokietija; Olandija. Vėjo malūnų miškai!!!!!!!! tiesiog miškai.. po 50 po 100 malūnų pakelėse kas 15 km. Kažkodėl jiems ta elektra priimtinesnė, ir kažkodėl pigesnė. O pas mus pasirodo, kad už atomine nieko geriau nėra. Mes labai norim apsikrauti branduolinėm atliekom, neturesim pinigu uz ka jas naikint, imsim sandeliuot, tada visa europa ims vežt savo atliekas pas mus ir tapsim europos branduoliniu atlieku savartynu.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras