BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Balsuok už ES ekologinį ženklą

Europos Komisija surengė ES ekologinio ženklo konkursą. Nuo 2010 m. liepos 10 d. juo bus ženklinami visi ES ekologiniai produktai. Naujasis ženklas bus privalomas visiems fasuotiems ekologiniams produktams, kurių kilmės šalis - viena iš 27 valstybių narių, ir padės užtikrinti Europos vartotojus, kad jų perkami produktai tikrai ekologiški ir kad šių produktų kokybei visoje ES taikomi vienodi standartai.

Šiuo metu internete vyksta balsavimas už jau sukurtus ženklus. Balsavimas vyks iki 2010 m. sausio 31 d.

Žemės ūkio rūmų informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Almonas2009-12-28 09:59

Du pastebėjimai:
1. „…ES ekologiniai produktai…“. Ūkis - ekologinis. Produktas - ekologiškas.
Įsidėmėkime.
2. „…kad šių produktų kokybei visoje ES taikomi vienodi standartai…“. Kiekviena ES šalis gali pasitvirtinti ir papildomus kriterijus nei reikalauja Tarybos reglamentas (EB) 834/2007 bei Komisijos reglamentas (EB) 889/2008 ir kiti. Taip jau elgiasi ne viena ES šalis (tiek Vokietija, tiek Prancūzija…).

Verta dar tai pastebėti, kad lietuviškas ekologinio žemės ūkio ženklas taip pat išliks ir bus privalomas (juk: 1. Pagarba savo valstybei, pagaliau. 2. Sąjungos nebūna amžinos. 3. Kai mūsų produktai bus (būtų) vežami į kitas, nei ES šalis, - gali tekti vadovautis užsakovo reikalavimais (pvz. Šveicarijos), tuomet ES ženklo naudoti nebus galima… ir gali likti ant ledo. Yra ir 4, ir 5, ir 6 ir daugiau motyvų, be minėtų).

Rašyti komentarą

Tavo komentaras