BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Baigti “Siemens” vėjo jėgainių parko Šilalės rajone montavimo darbai

Šilalės rajone baigiamas montuoti technologijų bendrovės “Siemens” ir alternatyvios energijos projektų plėtros įmonių grupės “4energia” vėjo jėgainių parkas. Kitame etape, atlikus derinimo darbus, pirmajame šalyje “Siemens” vėjo jėgainių parke pradės veikti šešios vėjo jėgainės, kurios per metus galės sugeneruoti daugiau nei 40 tūkst. MWh elektros energijos.

Iš toli matomą Šilalės vėjo jėgainių parką galima pastebėti važiuojant autostrada Vilnius-Klaipėda ties 236-uoju kilometru. Parke įrengtos “Siemens” vėjo turbinos SWT-2.3-101, kurių kiekvienos elektrinė galia 2.3 MW. Per metus turbinų sugeneruojamą elektros energiją suvartoja apie 30-40 tūkst. Lietuvos gyventojų arba toks miestas kaip Mažeikiai ar Jonava.

Tokios pat turbinos, kurios jau stovi Šilalėje, yra eksploatuojamos Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse. Jos yra geriausiai pritaikytos Lietuvos oro sąlygoms ir vyraujantiems nuosaikiems vėjams.

Patikimumu pasižyminčios “Siemens” vėjo turbinos sparnai yra pagaminti iš stiklo pluoštu sutvirtintos epoksidinės dervos, o rotoriaus (jėgainės sparnų) diametras siekia 101 metrą. Šios turbinos pradeda generuoti energiją vėjui pasiekus 3-4 m/s greitį, o optimaliausias vėjo greitis jėgainės veikimui yra 12-13 m/s.

BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

shariuz2011-07-31 10:38

Tai kas ish to, vel parduosim parka “inter rao” ir uzdirbinesim pinigus savo geriausiem draugams ish rytu

Rašyti komentarą

Tavo komentaras