BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Avarijos padariniai likviduojami tinkamai

Vakar išspausdinome Lietuvos žaliųjų judėjimo (LŽJ) pranešimą spaudai apie Rokiškio rajone įvykusią ekologinę katastrofą ir judėjimo nuogastavimus, kad avarijos likvidavimo darbai vilkinami darant žalą gamtai.

Vakar LR Aplinkos ministerija tik gavusi LŽJ pranešimą iš karto paneigė žaliųjų įtarimus. Čia perspausdiname AM pranešimą, nesiimdami spręsti kuri pusė teisi.

Avarijos padariniai likviduojami tinkamai


Foto (c) Aplinkos ministerija

Aplinkos ministerija informuoja, jog ekologinės nelaimės Rokiškio rajono Juodupės seniūnijoje padariniai likviduojami nedelsiant, nevilkinant laiko ir pasitelkiant visas būtinas priemones.

Todėl šiandien žiniasklaidoje pasirodę kaltinimai, kurių autorystė priskiriama Lietuvos žaliųjų judėjimui, esą avarijos likvidavimas tempiamas, pati nelaimė slepiama ir pan., yra perdėti, o kai kurie – išvis nepagrįsti.

Aplinkos ministerija negali vilkinti arba nevilkinti avarijos padarinių likvidavimo, nes likvidavimu neužsiima. Vakar ministerijos išplatintame pranešime spaudai buvo paminėta, jog tai atlieka AB “Mažeikių nafta” avarijų likvidavimo komanda, ugniagesiai ir civilinės saugos specialistai, jų veiksmus koordinuoja Rokiškio savivaldybės atstovai.

Aplinkos ministerijos žiniomis, likvidavimo darbai vykdomi aktyviai, tinkamai ir pasitelkiant visas būtinas priemones.

Aplinkos ministerijos uždavinys pagal jos kompetenciją – aplinkai padarytos žalos nustatymas, apskaičiavimas ir monitoringas. Tuo ir užsiima specialiai sudaryta komisija.

Be to, aplinkosaugininkai jau nuo pat kovo 25 dienos, kuomet pirmą kartą pastebėti į aplinką patekę teršalai, ima vandens mėginius, Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai modeliuoja galimą teršalų sklaidą, informuoja ir bendradarbiauja su visomis tarnybomis, prisidedančiomis prie avarijos padarinių likvidavimo ir t.t.

Primename, jog avarijos padariniai pradėti likviduoti tą pačią dieną, kuomet nelaimė buvo pastebėta. Tačiau dėl staiga ištirpusio sniego ir lietaus, padidėjus vandens kiekiui, buvo pralaužtas apsauginis pylimas ir teršalai iš Šaltosios upelio pateko į Vyžuonos upę.

Tuomet avarijos padarinių likvidavimui skirtos papildomos pajėgos ir priemonės, sudarytas ekstremalios situacijos valdymo štabas. Šiandien avarijos likvidavimo darbai buvo tęsiami. Policijos pareigūnai dėl įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą.

Aplinkos ministerija užtikrina, jog savo kompetencijos ribose padarys viską, jog nelaimės aplinkybės būtų ištirtos kruopščiai, kaip galima skubiau, o kaltininkui ar kaltininkams bus pritaikyta pati griežčiausia atsakomybė.

AM informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras